Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2019 21:24
Lara Joker
4264V

Shadow of the Tomb Raider bez finałowego DLC. Fani są wściekli i wyrażają swój sprzeciw

Pomimo wcześniejszych zapewnień oraz nawet zapowiedzi w grze, Shadow of the Tomb Raider nie otrzymało finałowego grobowca, na który wierni fani Lary Croft czekali od wielu tygodni. Twórcy zamiast tego wrzucili do gry strój dla bohaterki, ale sytuacja ma podobno drugie dno.

Gracze od wczoraj mogą zapoznać się z Shadow of the Tomb Raider Edycja Ostateczna, która zawiera Przepustkę Sezonową z siedmioma dodatkowymi grobowcami. Twórcy nie mogą jednak mówić o spokojnej premierze, ponieważ wcześniej zapowiedzieli jeszcze jeden duży dodatek i według doniesień – prace nad DLC znajdowały się w zaawansowanej fazie, ale mimo to zdecydowano się na usunięcie projektu.

Rozgoryczenie społeczności jest duże, ponieważ finalne wydanie gry Shadow of the Tomb Raider oferuje wspomniane siedem DLC oraz dwie nowości: zainteresowani otrzymują dostęp do wszystkich strojów (dopiero po zakończeniu głównego wątku, co jest idiotyczne) oraz mogą biegać w stroju Croft Fitness. Największym problemem okazał się sam strój, ponieważ gracze dotarli do informacji, że w ostatnim dodatku zainteresowani powinni otrzymać dostęp do Croft Manor.

Dodatek był zapowiedziany, w grze znajdowała się adnotacja „Już niedługo”, która sugerowała premierę w najbliższym czasie, a zamiast tego pojawia się spore rozgoryczenie. Fani nie mogą skontaktować się z deweloperami, którzy przestali odpowiadać na pytania i komentarze, więc wszczęli własne śledztwo i znaleźli nagrania dźwiękowe w różnych językach – materiał pochodzi z ostatniego DLC.

Społeczność jest przekonana, że ostatnie rozszerzenie było czymś więcej niż zwykłym dodatkiem – Eidos Montreal chciało podobno nawiązać do pierwszego Tomb Raidera, zapewnić samouczek przepełniony nawiązaniami do sali gimnastycznej, a autorzy nawet przygotowali Easter Eggi związane z zamykaniem Winstona w chłodni. W grze miał także pojawić się list przyjaciół Lary, dzięki któremu dowiedzielibyśmy się, co tam słychać u między innymi Sofii po zakończeniu trylogii.

Redakcja Laracroft.pl powołuje się na własne źródła i uważa, że wycięcie dodatku jest spowodowane kolejnymi problemami na linii Crystal Dynamics – Eidos Montreal. Twórcy współczesnych przygód Lary podobno nie chcą nawiązań do klasycznego Tomb Raidera, a Eidos chciało stworzyć zawartość dla oddanych fanów uniwersum.

Wierni fani Tomb Raidera nie mogą pogodzić się z tą decyzją – wykorzystują teraz wizerunek Lary pomalowanej jak Joker, by wyrazić swoje niezadowolenie i wciąż czekają na reakcje deweloperów. Niestety, aktualnie trudno liczyć, by Eidos Montreal skomentowało sprawę.

Poniżej usłyszycie dialogi z wyciętego DLC.

Więcej o przygodzie Lary Croft przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: http://laracroft.pl/

Tagi: Eidos Montreal Shadow of the Tomb Raider Square Enix