Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2019 20:48
Wiedźmin RPG
7025V

Wiedźmin RPG trafia do pierwszych graczy. Gra od twórców Cyberpunka

Polacy nie muszą już dłużej czekać na Wiedźmina RPG. Prace nad przygotowaniem polskiej wersji zostały już zakończone, grube tomiska są wydrukowane i pierwsi gracze jeszcze w ten weekend rozpoczną niezwykłe przygody.

Wiedźmin RPG to produkcja przygotowana przez Talsorian Games, czyli autorów Cyberpunk 2020, na podstawie którego powstaje Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Polacy chętnie współpracują z rodziną Pondsmithów i dzięki temu gracze mogą zapoznać się z kolejnym tytułem z serii Wiedźmin.

Wiedźmin RPG jest dostępny w Polsce za 179 zł – podręcznik został przełożony i dostosowany do naszych realiów przez specjalistów z Copernicus Corporation, którzy postanowili opowiedzieć o całym projekcie:

Nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation ukazał się właśnie The Witcher: gra fabularna, polska edycja tradycyjnego RPG opartego o licencję serii od CD Projekt RED, stworzona przez Codiego Pondsmitha i Lisę Pondsmith. W pierwszym tygodniu listopada do wysyłki trafią egzemplarze z przedsprzedaży. Normalna sprzedaż zacznie się w połowie miesiąca, ale już wcześniej będzie można znaleźć podręcznik na konwencie Falkon, odbywającym się w Lublinie w dniach 8-10 listopada.

W tym tradycyjnym RPG będziecie mogli stworzyć grupę składającą się z postaci znanych z książek Andrzeja Sapkowskiego i ich komputerowych adaptacji. Wraz z przyjaciółmi wcielicie się w bardów o uroku Jaskra, czarodziejki nieugięte jak Yennefer, krasnoludy o żyłce do interesów nie mniejszej niż Zoltan oraz oczywiście wiedźminów podobnych do Geralta z Rivii. Wspólnie opowiecie historie toczące się na rozdartym wojną Kontynencie, gdzie zwykle wybiera się między mniejszym a większym złem.

The Witcher: gra fabularna wyróżnia się świetnym systemem kreowania historii postaci, przystępnymi zasadami i krwistą walką, które dopasowano do bogatego i pełnego życia wiedźmińskiego świata. Polska wersja uwzględnia erraty przygotowane przez R. Talsorian Games, amerykańskiego wydawcę gry.

Jest to na pewno ciekawa produkcja dla graczy, którzy chcą zapoznać się z klasycznym, papierowym RPG-iem, a dodatkowo mają chrapkę na pogłębienie swoich wrażeń z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Nadal możecie sprawdzić bezpłatne wydanie Wiedźmina RPG – jest to przedsmak całego systemu, jednak może skłonić niezdecydowanych do zapoznania się z pełną wersją.

Wiedźmin RPG premiera

Więcej informacji o Wiedźmin RPG znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: Copernicus Corporation

Tagi: Copernicus Corporation wiedźmin wiedźmin rpg