Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2019 19:30
Dark SOuls mODy
971V

Dark Souls może otrzymać niestandardowe mapy. Szykuje się prawdziwa rewolucja

Dark Souls ma już swoje lata, ale wciąż znajdują się chętni, którzy grzebią w kodzie gry, by wydobyć z niego odpowiednie treści lub zapewnić graczom kolejne wyzwania. Sytuacja może jednak przejść na znacznie wyższy poziom, ponieważ już wkrótce produkcja może otrzymać niestandardowe mapy.

Dark Souls nadal nie powiedziało ostatniego słowa. Gracze systematycznie grzebią w kodzie produkcji i najnowsze znalezisko może zapewnić oczekiwaną od dawna rewolucje. Od dawna modderzy próbowali zaimplementować do gry niestandardowe mapy, ale wciąż dużym problemem było wykrywanie kolizji – dzięki technologii bohater nie może przykładowo przechodzić przez ściany.

Sytuacja może zmienić się dzięki Katalashowi – modder grzebiąc w kodzie gry dostrzegł, że wszystkie informacje dotyczące fizyki są przechowywane w zastrzeżonym formacie plików zwanym Havok. Trudno do niego uzyskać dostęp, więc sam zainteresowany postanowił wykorzystać leciwe narzędziarza Havok Content Tools i dzięki nim stworzyć nowy szablon, który następnie zaimplementuje do mapy z Dark Souls.

Twórcy nie mogą podobno liczyć na zautomatyzowanie procesu, ale wiele na to wskazuje, że Dark Souls otrzyma drugie życie. Autorzy miejscówek nadal będą zmuszeni do tworzenia siatek nawigacyjnych, dzięki którym pomogą przykładowo niezależnym bohaterom oraz przeciwnikom odnaleźć odpowiednią drogę, ale dzięki ostatniemu znalezisku – jest to jak najbardziej możliwe.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli społeczności, wkrótce mogą pojawić się duże rozszerzenia do Dark Souls przygotowane „przez fanów dla fanów”.

Więcej o projektach From Software przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://uk.ign.com/articles/2019/11/05/dark-souls-modders-discover-how-to-import-custom-maps-into-the-original-game?sf111939396=1

Tagi: Atlus Dark Souls From Software