Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2019 22:30
Final Fantasy 7 Remake Cloud
643V

Square Enix pracuje nad grą akcji dla nowej generacji. Nowe IP dla PS5 i Xbox Scarlett

Główny oddział Square Enix nie marnuje czasu. Twórcy rozpoczęli przygotowanie dużej produkcji na nową generację i będzie to coś naprawdę sporego, ponieważ nad projektem czuwają najważniejsi przedstawiciele japońskiej korporacji.

Square Enix to kolejne studio, które nie traci czasu i pracuje już nad produkcjami dla next-genów. Firma zdecydowała się odświeżyć swoją witrynę z ogłoszeniami o pracę i na liście pojawiła się spora ciekawostka.

First Development Division prowadzony przez Yoshinori Kitase (Final Fantasy VII Remake, Final Fantasy XV, Final Fantasy XIII, Final Fantasy X) poszukuje deweloperów do nowej gry, która będzie dostępna na „niezapowiedzianych konsolach HD”. Kitase tym razem nie otrzymał nadzorowania produkcji z serii Final Fantasy, ponieważ gra to podobno nowe IP.

W ogłoszeniu o prace pojawiają się wzmianki o „międzynarodowym zespole”, który rozwija „grę akcji nowej generacji” - nie jest to RPG akcji, więc wiele na to wskazuje, że Square Enix nie zamierza wyłącznie odcinać kuponów od znanej na całym świecie marki.

Na więcej szczegółów musimy oczywiście zaczekać, ale możecie mieć pewność, że Square Enix już przygotowuje niespodzianki dla swoich fanów.

Więcej o grach o next-genach przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.dualshockers.com/square-enix-new-action-ip-next-generation

Tagi: playstation 5 ps5 Square Enix xbox scarlett xscarlett