Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.11.2019 10:27
Mroczne materie HBO
1106V

Mroczne materie zbierają pochwały po premierze. Nowy hit HBO na świetnym zwiastunie

Niektórzy twierdzili przed premierą pierwszego odcinka "Mrocznych materii", że to będzie nowy serial HBO na miarę kultowej już "Gry o Tron". Sprawdźmy zatem pierwsze opinie na temat serialu.

Pierwszy odcinek "Mrocznych materii" trafił już do dystrybucji w HBO GO. W stacji telewizyjnej premiera odbyła się o godzinie 3:00 w nocy, a powtórka zaplanowana jest na dzisiejszy wieczór.

Pierwsze 4 odcinki doczekały się również recenzji i trzeba powiedzieć, że krytycy mocno chwalą rzeczoną produkcję. Na znanym portalu filmowym RottenTomatoes pierwsze 4 odcinki uzyskały 83% pozytywnych ocen. Dziennikarze chwalą niesamowite połączenie steampunka ze stylem Art Deco i pomysłowość scenarzystów i reżysera. Serial stanowi bardzo dobrą adaptację materiału źródłowego, czyli trylogii fantasy autorstwa Philipa Pullmana. Widzowie oceniają 1 odcinek na 91% w serwisie RottenTomatoes.

Zwiastun kolejnych odcinków Mrocznych materii

Warto przypomnieć, że "Mroczne materie" powstają w ramach współpracy HBO oraz BBC. Fabuła opowiada o Lyrze, która wyrusza na ratunek przyjacielowi. Dziewczyna wkrótce orientuj się jednak, że sprawa jest znacznie bardziej poważna, a całość związana jest z pewnym spiskiem i porwaniami dzieci.

Poniżej możecie sprawdzić udostępnioną przez HBO scenę z "Mrocznych materii" oraz zapowiedź kolejnych wydarzeń z serialu.

Warto sprawdzić:

Źródło: HBO

Tagi: hbo mroczne materie