Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.11.2019 14:12
The Long Dark
286V

The Long Dark doczeka się kontynuacji. Studio pracuje nad dwoma tajemniczymi projektami

Hinterland Studio oznajmiło, że druga odsłona The Long Dark powstaje - oprócz tego, studio pracuje nad innymi projektami.

Reżyser studia o nazwie Hinterland Studio, Raphael van Lierop, potwierdził podczas konferencji Reboot Developer Red, że bardzo dobrze przyjęty survival o nazwie The Long Dark doczeka się kontynuacji. Według Raphaela, produkt nabyło około 3,3 miliona graczy.

Najprawdopodobniej w pewnym momencie pojawi się Long Dark 2. Mam wrażenie, że w miejscu, w którym obecnie pracujemy w branży i w rozmiarze, jakim jesteśmy jako studio, musimy wykazać się odwagą, aby znów zrobić większy krok naprzód. Gdybyśmy dzisiaj uruchomili The Long Dark, nie byłby tak skuteczny. Kolejny The Long Dark będzie musiał być rzędem wielkości bardziej imponującym niż to, co zrobiliśmy.

Nie myślę o The Long Dark szczególnie jako zimowym IP, więc możesz ekstrapolować z tego, co chcesz. W The Long Dark jest wiele innych historii do opowiedzenia… w pewnym momencie będziemy mieli nową grę do sprzedania. 

Oprócz tego, Van Lierop potwierdził, że studio pracuje nad dwoma, tajemniczymi projektami, o których powinniśmy usłyszeć w przeciągu najbliższych lat. Obecnie reżyser pisze scenariusz do filmu opartego na grze The Long Dark.

Na konkretne informacje odnośnie drugiej części The Long Dark będziemy musieli jeszcze trochę poczekać - pierwszą odsłonę nadal nabywają gracze. Nie wiadomo co studio Hinterland szykuje - możliwe, że zamiast trybu kooperacyjnego, który jest w prawie każdym surviwalu, dostaniemy ciekawą historię dla pojedynczego gracza.

Warto przeczytać;

Źródło: VG247

Tagi: Hinterland Studio The Long Dark