Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.11.2019 11:15
Hideo Kojima o przyszłości
719V

Hideo Kojima o przyszłych projektach. W planach połączenie gry i filmu?

Hideo Kojima ani myśli odpoczywać. Popularny twórca już zastanawia się nad kolejnym projektem, którym chciałbym zająć się po premierze jego najnowszej produkcji.

Do światowej premiery Death Stranding pozostało zaledwie kilka dni. Wczoraj spadło embargo na jej recenzje i oceny były raczej pozytywne, choć zdradziły, że gra nie trafiła do wszystkich. W zasadzie tego można się było spodziewać, albowiem zawsze, gdy za tytuł odpowiada Kojima, wygląda to podobnie. 

Przy okazji zbliżającej się premiery, na panelu BAFTA, popularny twórca, wespół z reżyserem Nicolasem Winding Refnem (w grze wciela się w postać Neartmana), wziął udział w krótkiej konferencji. Pod sam koniec jej trwania, jeden z dziennikarzy zapytał Kojimę, czy już teraz interesuje się tym, co przyniesie przyszłość. Ten odpowiedział:

Cóż, naprawdę już teraz patrzę w przyszłość z ekscytacją! Myślę, że Nicolas ma to samo. Kiedy kończysz projekt, a Twoje ciało odpoczywa i robisz sobie przerwę z rodziną, Twój mózg wciąż pracuje. Death Stranding zostanie wydane w przyszłym tygodniu, ale już myślę o następnym projekcie i tym, który nastąpi po tym następnym. Próbuję wszystko przygotować, ale to dla mnie naturalna rzecz. To jak śniadanie, lunch lub kolacja- nic specjalnego, to takie proste! Cieszę się, że wciąż jestem fizycznie zdolny do tej pracy. 

Jak widać, wigoru Hideo nie brakuje. O czym jednak mogą być te wspomniane projekty? Dużą zaletą bycia niezależnym twórcą jest to, że sam dyktuje sobie, gdzie postawić granicę tajemnic, w związku z nadchodzącymi projektami. Dlatego też mógł podzielić się kilkoma informacjami

Naprawdę chcę zrobić coś nieco innego. Może będzie to film, może gra, a może oba naraz...? Myślę, że czeka nas coś ciekawego. Taki film, ale jako gra, mam w głowie pewien pomysł i chce robić rzeczy tego typu.

Film w formie gry? Cóż, Kojima słynie ze swojej nieprzewidywalności i możemy być pewni, że nie chodzi mu o coś, jak gry przygodowe w stylu Life is Strange, które już dobrze znamy. Pozostaje nam czekać, a tymczasem zdecydowanie bliżej jest do premiery Death Stranding, która już 8 listopada

Przeczytaj koniecznie także: 

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/hideo-kojima-next-game/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment