Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.10.2019 14:18
Angry Birds
523V

Angry Birds 2 kinową klapą. Rovio ze znacznie mniejszym zyskiem niż przed rokiem

Wygląda na to, że paliwo, które zasilało silniki Rovio się kończy. Firma przedstawiła swoim inwestorom bardzo rozczarowujące dane.

10 lat temu Angry Birds było niezwykle popularne - w tytuł zagrywały się nawet osoby, które z rozrywką interaktywną nie miały na co dzień nic wspólnego. Dzisiaj sytuacja się jednak zmieniła - paliwo napędzające silniki Rovio się wyczerpuje. Graczom w pewnej mierze znudziło się już Angry Birds - firma od 2009 roku wydaje praktycznie tylko gry spod tego szyldu - to już kilkanaście odsłon tej marki.

Kiepsko poszło również w kinach filmowi The Angry Birds 2. Film zarobił przez tydzień tylko 16 mln dolarów. To wynik 3 razy słabszy od części pierwszej, która debiutowała w kinach w 2016 r.

W związku z tym wszystkim Rovio zgłasza zyski za ostatni kwartał na poziomie 5 mln euro, które są niższe rok do roku o 48%. Korporacja już zaczęła rozmowy z pracownikami w kwestii zwolnień i restrukturyzacji. Rovio zamierza poprawić swoją wydajność i ciąć koszty prowadzenia działalności.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-10-31-profits-down-48-1-percent-for-rovio-entertainment-in-q3

Tagi: