Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.10.2019 10:58
Kingdom Under Fire 2
325V

Kingdom Under Fire 2 ma spory potencjał. Zwiastun pokazuje walkę i motywy strategiczne

10 lat produkcji - tyle mniej więcej trwało powstawanie Kingdom Under Fire II. Pytanie zatem czy gra będzie chorować na syndrom "Duke Nukem Forever"? 

Duke Nukem Forever kojarzy się z tytułem powstającym niemiłosiernie długo, który finalnie okazał się wielką wtopą. Bo powiedzmy sobie szczerze - grom rzadko wychodzi na zdrowie bardzo długi proces produkcyjny (cierpi na tym przede wszystkim oprawa wizualna, która staje się anachroniczna).

W tej chwili trudno powiedzieć, jak będzie z Kingdom Under Fire 2 - miejmy nadzieję, że gra nie choruje na syndrom Duke Nuke Forever. Tytuł z pewnością ma potencjał - to gra akcji o dużym rozmachu, który łączy klimaty strategiczne (cały czas trzeba wydawać rozkazy swoim regimentom) z szybkim wymachiwaniem mieczem lub rzucaniem czarów.

Właśnie na temacie walki skupia się najnowszy zwiastun Kingdom Under Fire 2. Wiadomo, że w grze pojawi się aż 12 różnych frakcji i summa summarum dowodzić będziemy ponad 80 odmiennymi jednostkami - np. ogromnymi skorpionami, co widać na filmiku.

Kingdom Under Fire II trafi na PC już 14 listopada 2019 r. Nie wiadomo co jeszcze z wersją gry na PS4, która była zapowiada kilka lat temu.

Tagi: Blueside / Phantagram Kingdom Under Fire II