Iza Łęcka Iza Łęcka 30.10.2019 13:20
PlayStation logo
1507V

PS4 sprzedaje się lepiej od PS2 i Wii. Sony ujawniło wyniki konsol

W żaden sposób nie można zaprzeczyć ogromnemu sukcesowi PlayStation 4. Konsola Sony osiągnęła wynik 100 mln szybciej od kilku wyjątkowych urządzeń. Japończycy ujawnili dokładną sprzedaż swoich najważniejszych konsol.

Sony opublikowało raport finansowy, który podkreśla bardzo dobrą dyspozycję PlayStation 4. Konsola osiągnęła 100 mln sprzedanych egzemplarzy szybciej od PlayStation 2, Nintendo Wii oraz pierwszego PlayStation. Analitycy przewidują, że urządzenie dobije do pułapu ponad 120 mln i tym samym nie pokona PS2 oraz Wii.

Japońska korporacja może z dumą patrzeć na wyniki sprzedaży swoich najlepszych konsol, ponieważ aż trzy urządzenia – PlayStation 2, PlayStation 4 i PlayStation – przekroczyły barierę 100 mln sprzedanych sztuk. Wciąż niedoścignionym wzorem pozostaje PS2, które odnotowało wynik ponad 155 mln. Na liście opublikowanej przez Sony pojawia się także PlayStation Portable – przenośny sprzęt również można uznać za spory sukces.

Pod koniec 2020 roku zadebiutuje na rynku PlayStation 5 - pojawienie się next-gena rodzi trudne zadania i szereg oczekiwań. Firma musi utrzymać wysoką sprzedaż konsoli, co nie będzie łatwe w obliczu zmian na rynku oraz konkurencji, która "nie śpi" planując kolejne poczynania w branży i walcząc o zainteresowanie graczy.

Sprzedaż konsol PS4 100 mln

Sprzedaż konsol Sony PlayStation

Na naszym portalu przeczytacie również:

Źródło: Daniel Ahmad

Tagi: nintendo wii playstation 4 ps4 Sony sprzedaż konsol Wii wyniki sprzedaży