Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2019 19:16
PlayStation Vue
1235V

PlayStation Vue zostanie wyłączone. Sony rezygnuje z ogromnej usługi i skupia się na grach

Sony Interactive Entertainment oficjalnie zrezygnowało z PlayStation Vue. Firma zamyka usługę i rezygnuje z walki o klientów. Japońska korporacja chce się skupić wyłącznie na grach.

Wczoraj pojawiły się plotki, według których Sony stara się sprzedać PlayStation Vue, ale dzisiaj mamy oficjalną wiadomość. Firma postanowiła zamknąć usługę.

„Ponad cztery lata temu podjęliśmy śmiałą decyzję o zmianie zasad i zrewolucjonizowaniu tradycyjnego oglądania telewizji w USA za pomocą PlayStation Vue. Wysoko postawiliśmy poprzeczkę i staraliśmy się wprowadzać innowacje w ugruntowanej branży, dostarczając nowoczesnych wrażeń z oglądania telewizji. Zupełnie na nowo przemyśleliśmy telewizję na żywo i na żądanie, zaoferowaliśmy niesamowite wrażenia dla użytkowników, które umożliwiły widzom odkrywanie i oglądanie treści na zupełnie nowe sposoby.”

Pomimo wielkich chęci, 30 stycznia 2020 roku PlayStation Vue zostanie oficjalnie wyłączone. Sony podkreśla, że zamierza „skoncentrować się na podstawowej działalności związanej z grami”. Jest to oczywiście z jednej strony dobra wiadomość, ale szkoda, że korporacja nie zdołała zaoferować usługi szerszemu gronu odbiorców.

Posiadacze PlayStation 4 nadal będą mogli oglądać filmy i seriale za pośrednictwem PlayStation Store – firma oczywiście wciąż posiada ogromną bazę produkcji, ale teraz skupi się wyłącznie na dystrybucji przez PSN.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2019/10/29/sony-interactive-entertainment-to-shut-down-playstation-vue/

Tagi: playstation playstation 4 PlayStation Vue