Tytus Stobiński Tytus Stobiński 28.10.2019 12:23
Modern Warfare 2019
1172V

Call of Duty: Modern Warfare oskarża Rosję o prawdziwe wydarzenia których dopuściły się wojska USA?

Call of Duty: Modern Warfare nie trafiło ostatecznie do rosyjskich graczy, ze względu na kontrowersyjne treści w kampanii fabularnej gry.

Inspirowane prawdziwymi wydarzeniami treści pokazane w kampanii Call of Duty: Modern Warfare są przyczyną sporej liczby kontrowersji i celowego zaniżania oceny przez rosyjskich graczy. Co więcej, developerzy z Infinity Ward biorąc na warsztat wydarzenia, pozwolili sobie na lekką ingerencję w historyczne wydarzenia.

W 1991 roku podczas I wojny w Zatoce Perskiej, strategiczne drogi z Kuwejtu - autostrada 80 oraz autostrada 8 stały się centralnym punktem konfliktu. Ten został zapamiętany jako autostrada śmierci. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych ataków USA w tamtym rejonie to ponad 350 ofiar w żołnierzach, według raportów rozbrojonych i poddających się. Niektóre  źródła donosiły także o ofiarach w ludności cywilnej. 

W Call of Duty: Modern Warfare natomiast wykorzystuje tą okoliczność jako podkład pod atak Rosjan na cywilów. Jedna z głównych postaci rzuca do nas z ekranu tekstem.

Rosjanie zbombardowali go podczas inwazji, zabijając cywilów którzy próbowali uciec. 

Jak więc widać, twórcy gry z pełną świadomością wzbudzają kolejne kontrowersje, co z pewnością odbije się na popularności nowej odsłony kultowej serii.

Więcej na ten temat:

 

Źródło: https://www.vg247.com/2019/10/28/call-duty-modern-warfare-highway-of-death-russia/

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward