Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.10.2019 12:22
Call of Duty: Modern Warfare
9126V

Call of Duty: Modern Warfare. Twórcy mają do nas specjalną wiadomość, po zabiciu bezbronnej kobiety i dziecka

Mimo, że najnowsza odsłona Call of Duty jest przepełniona brutalnością, studio Infinity Ward nie ma zamiaru popierać mordowania bezbronnych rodziców i ich dzieci.

Najnowsza odsłona strzelanek z serii CoD wyśmienicie wystartowała - produkcja zbiera najwyższe oceny w recenzjach, a krytycy chwalą przede wszystkim kampanie, której nie brakuje realizmu. 

Jeden ze szczęśliwych nabywców Call of Duty: Modern Warfare podczas przechodzenia zawartości dla jednego gracza znalazł ciekawy easter egg, a mianowicie - podczas najazdu na dom w Camden Town, trafiamy do dziecięcego pokoiku, w którym znajduje się zrozpaczona matka oraz przestraszone dziecko leżącego w żłobku - kobieta widzi jak wchodzisz po schodach i zmierzasz w jej kierunku.

Każdy kto gra w najnowszą odsłonę CoDa wie, że w grze możemy być bezlitosnym żołnierzem i mimo, że rodzic jest nieuzbrojony, możemy pozbawić go życia. Za pierwszym razem, po zabiciu kobiety, gra nie reaguje, jednak po zabiciu płaczącego dziecka wyskoczy nam komunikat, że dziecko nie jest naszym wrogiem. Następnie zostaniemy przekierowani do ostatniego punktu kontrolnego. W drugim podejściu, możemy wykonać taką samą czynność i komunikat będzie ten sam, dopiero za trzecim razem po zabiciu chociażby rodzica, na nasze ekrany wyjawi się napis "Czy Ty jesteś poważny?". Po trzeciej wiadomości produkcja przekierowuje nas do menu wyboru misji, przez co całe zadanie musimy wykonać od nowa. 

Jak sami widzimy, Infinity Ward mimo ogromnej brutalności w najnowszej części Call of Duty, nie ma zamiaru pozwalać wirtualnym żołnierzom mordować bezbronne dzieci, które nie mają nic wspólnego w konflikcie. Filmik z misji możecie obejrzeć poniżej, oglądacie na własną odpowiedzialność - materiał może zawierać spoilery!

Warto zajrzeć na:

Źródło: PushSquare

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward