Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 18:53
Crash Activision
764V

Activision ma rozwijać 10 nowych gier. Wszystkie wewnętrzne studia pracują na pełnych obrotach

Activision chce w kolejnych latach zaoferować zestaw zróżnicowanych gier. Wszystkie wewnętrzne studia korporacji pracują nad aż 10 produkcjami. Firma zatrudniła nawet zewnętrzne studio, które ma załatać dziurę po Bungie.

Activision szykuje się na premierę Call of Duty: Modern Warfare, ale najwidoczniej korporacja już patrzy w przyszłość i przygląda się nowej generacji. Jeden z informatorów (TheGamingRevolution) postanowił pochwalić się najnowszymi szczegółami dotyczącymi planów korporacji i jego zdaniem – jednocześnie trwają prace aż nad dziesięcioma grami od Activision.

„Jest to bezpośredni cytat od jednego z moich źródeł: "Z szacunku dla ciężkiej pracy Activision i moich przyjaciół z innych studiów, będę zachowywał nazwy projektów w tajemnicy. Ale.... Wszystkie studia połączone pracują nad 10 różnymi projektami.”

Powyższą wiadomość otrzymał donosiciel, który jako pierwszy zdradził szczegóły Call of Duty: Black Ops 4. Zdaniem jego źródeł – wewnętrzne studia Activision pracują aż nad dziesięcioma projektami i tylko trzy gry są związane z serią Call of Duty. Activision zleciło prace nad siedmioma dodatkowymi projektami, a nawet zatrudniło zewnętrzną firmę, która opracowuje nowe IP – ten tytuł ma zapełnić lukę po stracie Destiny oraz Bungie.

Na szczegóły musimy oczywiście zaczekać, ale najwidoczniej Activision chce wejść w nową generację z serią tytułów, które mają trafić w gust nie tylko fanów strzelania. Możemy podejrzewać, że firma wykorzysta część własnych IP – czy tylko ja mam nadzieję na rozwój uniwersum Crasha?

Warto spojrzeć:

Źródło: https://mp1st.com/news/10-activision-new-games-being-worked-on-new-third-party-ip-being-made-to-replace-gap-by-destiny

Tagi: Activision call of duty next-geny nowa generacja nowe ip