Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.10.2019 09:03
Everspace 2
774V

Everspace 2 ze wsparciem dla XOne X i PS4 Pro. Niezbędne pewne cięcia na konsoli Sony

Wiemy już, że niemieckie studio Rockfish Games pracuje w pocie czoła nad Everspace 2. Jedną z większych atrakcji tej kosmicznej produkcji będzie oczywiście piękna grafika.

Everspace 2 zostało już zapowiedziane w sierpniu. Wiadomo, że w produkcji nie zabraknie epickich starć w przestrzeni kosmicznej i eksploracji galaktyki. Wszystko to otrzymamy dopiero w 2021 roku - na PS4, XOne i PC.

Autorzy potwierdzają dzisiaj, że Everspace 2 doczeka się usprawnień wizualnych na Xbox One X oraz Playstation 4 Pro.

Wg wypowiedzi prezesa Rockfish Games, Michaela Schade, w Everspace 2 nie zabraknie pełnego wsparcia dla rozdzielczości 4K w wersji na Xbox One X. W tytule ma też pojawić się opcja wyższego framerate'u 60 fps, z rozdzielczością 1080p, która dostępna będzie w wersji na XOne X.

Co z PS4 Pro? W przypadku konsoli Sony prawdopodobnie nie otrzymamy wsparcia dla pełnego 4K. Liczyć się trzeba również z odrobinę obniżoną jakością grafiki względem XOne X.

"W związku z faktem, że PS4 Pro posiada trochę mniej mocy od Xbox One X, będziemy musieli zmniejszyć w tym przypadku rozdzielczość i jakość VFX, wprowadzając tryb 4K i tryb 60 fps/1080p" - zapowiedział Schade.

Everspace 2 trafi na rynek w 2021 roku. Graliście w część pierwszą tej marki?

Warto sprawdzić:

Źródło: https://gamingbolt.com/everspace-2-aiming-for-4k-on-xbox-one-x-and-ps4-pro

Tagi: Everspace 2 Rockfish Rockfish Games