Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2019 17:51
Okami 2
882V

Okami 2 powstanie! Hideki Kamiya potwierdza powrót wilka

Na tę informacje entuzjaści Okami czekali od miesięcy. Ikumi Nakamura opublikowała w mediach społecznościowych film, na którym Hideki Kamiya potwierdza powrót wielkiego bóstwa w ciele wilka.

Okami trafiło na rynek w 2006 roku i gra przez dwa lata była dostępna wyłącznie na PlayStation 2. Później trafiła na Nintendo Wii, a wersja HD zawędrowała już na PlayStation 3 (2012), PlayStation 4, Xboksa One, PC (2017) i na Nintendo Switcha (2018). W 2010 roku na rynku zadebiutował Okamiden, który został przez Capcom określony jako „kontynuacja”, ale produkcja nie została dobrze przyjęta przez fanów – sympatycy pierwowzoru od dawna czekają na „prawdziwy sequel”.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w 2015 roku Capcom rozmawiał z PlatinumGames o ożywieniu IP, ale pomimo uzgodnienia wstępnych warunków, prace nad grą nie ruszyły. W tamtym czasie problemem okazał się Tatsuya Minami – szef „Platynowych” nie zgadzał się z koncepcją własnego studia i projekt upadł. Japończyk odszedł ze stanowiska w 2016 roku.

PlatinumGames najwidoczniej nie zrezygnowało z planów i właśnie otrzymaliśmy poniższy materiał. Ikumi Nakamura opublikowała krótki film, na którym Hideki Kamiya mówi wprost – Okami powraca!

Najwidoczniej nad projektem czuwa główny zespół z Hidekim w składzie, ale możemy podejrzewać, że w produkcję zostanie zaangażowana także – Ikumi Nakamura. Kobieta w przebojowy sposób zapowiedziała GhostWire: Tokyo na E3 i odeszła z Tango Gameworks.

Nakamura spędziła w studiu 9 lat jako między innymi dyrektor kreatywna, GhostWire: Tokyo było jej „dzieckiem”, ale według nieoficjalnych informacji – kobieta została zmuszona do opuszczenia studia przez pokaz w Los Angeles.

Źródło: Twitter

Tagi: hideki kamiya ikumi Nakamura Okami Okami 2 platinum games