Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.10.2019 17:37
Samsung Galaxy S10
824V

Samsung Galaxy S10 z poważnym błędem. Każdy może mieć dostęp do naszego telefonu oraz danych

Samsung Galaxy S10 to nowy sztandarowy model popularnego producenta elektroniki.

Jak się jednak okazuje, nawet przy produkcji urządzenia z którego korzystać mają miliony użytkowników może dojśc do niedopatrzenia. To jednak jest należy do tych bardzo poważnych i sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy nasze poufne dane i treści faktycznie są bezpieczne.

O sprawie poinformowała stacja BBC News, która dotarła do wiadomości, jakoby istniała możliwość odblokowania telefonu poprzez czytnik linii papilarnych, nawet jeśli nasz nie znajduje się w bazie danych telefonu. Niejaka Lisa Neilson zakupiła poprzez ebay obudowę zakrywającą praktycznie cały telefon z obu stron, której koszt to nieco powyżej 10 złotych. Gdy przypadkowo odblokowała telefon palcem, który nie miał prawa tego zrobić, zrozumiała, że obudowa za kilka złotych, pozwala na uzyskanie dostępu do jej urządzenia każdemu, przypadkowemu człowiekowi. Po tym fakcie, do sieci zaczęły spływać komentarze potwierdzające ten fakt.

Samsung zajął się już sprawą i tworzy odpowiednią aktualizację systemu. Do tego czasu lepiej jednak mieć smartfona zawsze przy sobie.

Więcej na temat technologii na naszym portalu:

Tagi: Android exploit samsung samsung galaxy s10