Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.10.2019 16:38
Giełda Pixela
454V

Giełda Pixela powraca do Klubu Riviera Remont. Szczegóły najbliższego wydarzenia

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja Giełdy Pixela. Gracze otrzymają szansę zagrania w kilka ciekawych tytułów, posłuchają dobrej muzyki i kupią wyjątkowe klasyki. Poznajcie szczegóły zbliżającego się wydarzenia.

W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 odbędzie się październikowa edycja Giełdy Pixela. Wydarzenie jest organizowane przez wydawcę magazynów Pixel oraz PSX Extreme, który zaprasza graczy do Klubu Riviera Remont przy ul. Waryńskiego 12a w Warszawie. Podczas Giełdy odbędzie się charytatywny koncert Arek Aid, w trakcie którego zagrają m.in. Elektryczne Gitary, Zacier i Hetman. Zainteresowani zapoznają się także z Alder’s Blood i Offroad Transport Simulator.

Standardowo na Giełdzie Pixela fani otrzymają szansę uzupełnienia kolekcji pudełkowych gier, w szczególności wydań z lat 80., 90., które bardzo często pojawiają się w ofercie. Jest to również idealna okazja do zdobycia brakujących egzemplarzy Pixela, PSX Extreme i okolicznościowych wydań klasycznych magazynów o grach i komputerach, nabycia książki poświęconej historii gier z serii Dizzy, czy też kupienia plakatu z motywem z gry Another World. Bilety na imprezę (w cenie 20 zł) są do kupienia w serwisie Evenea – w cenie biletu otrzymacie jeden z archiwalnych numerów Pixela lub PSX Extreme oraz wstęp na Giełdę Pixela i wieczorne koncerty.

Wystawy zapewnią atrakcje już od godziny 8:00 i wśród nich nie mogło zabraknąć wrocławskiego Pixel Retro Shop oraz Wydawnictwa Paladynat (z planszówką i książkami Labirynt Śmierci). Będą też do nabycia sprzęty retro, w tym klasyczne konsole.

Podczas październikowej Giełdy Pixela będzie można kupić m.in. pudełkowe edycje gier: Dragon’s Lair: Singe’s Castle, Curse of Enchantia, Trinity, Space 1989, Future Shock, Magnetic Scrolls, DreamWeb, Angel Devoid, Fate to Black, Frontier, Syndicate, Grand Theft Auto, Get Medieval, Star Trek: Hidden Evil, Take No Prisoners, Star Wars: Shadows of the Empire, Postal, Indiana Jones and the Fate of Antlantis, Monkey Island 2, Gabriel Knight, Fallout, Ultima VI, The Horde, Warhammer 40000: Chaos Gate, Hexen, Hexen II, Space Hulk, Heroes of Might and Magic II, Nox, Myth, Diablo II, Tzar, Mech Commander 2, Barbarian II, Populous, Command H.Q., The Oregon Trail, Prisoner of Ice, Return of the Phantom czy V for Victory!

Towarzyszący Giełdzie koncert charytatywny „Świat uśmiechnie się do Arka” nie wymaga osobnego biletu – tak prezentują się jego szczegóły:

„Koncert uświetnią występy Elektrycznych Gitar, Kuby Płucisza i Gości, Zaciera, Vincenta, HELLHAIM-a, Merota Marcina Maliszewskiego, Damiana Maliszewskiego, White Highway oraz Hetmana, Black Doga i Fellow Tale. Fundusze zbierane podczas koncertu przeznaczone są na wparcie Arka Maniuka, klawiszowca zespołu Hetman, który przeszedł operację guza mózgu.”

Giełda Pixela 1

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: giełda pixela pixel psx extreme