Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.10.2019 10:46
Manifold Garden
342V

Manifold Garden gotowe do premiery po 7 latach produkcji. Zwiastun i pecetowa wyłączność dla Epic Games Store

O Manifold Garden (aka "Relativity") pisaliśmy w PPE po raz pierwszy już w... 2014 roku. Wydawało się przez długie lata, że deweloperzy porzucili ten projekt, ale na szczęście dojdzie do wydania tej nietuzinkowej produkcji.

Napisałem "na szczęście", bo Manifold Garden wydaje się naprawdę ciekawym projektem. Nie tylko z tego powodu, że gra powstaje od 7 lat. Intrygująca jest tu koncepcja rozgrywki: w Manifold Garden rozwiążemy łamigłówki, poruszając się nie niesamowicie złożonej i surrealistycznej architekturze pewnego dziwacznego miasta.

W Manifold Garden główna mechanika zabawy oparta jest na manipulowaniu grawitacją oraz perspektywą. Podczas rozgrywki zamieniać będziemy miejscami ściany z podłożem i sufitem a także pobawimy się widzianym przez nas światem tak, by móc spojrzeć na niego pod zupełnie innym kątem. Dzięki temu ukończymy z pozoru niemożliwe do rozwikłania zagadki.

Manifold Garden trafi na rynek już jutro, czyli 18 października. Gra będzie w momencie premiery dostępna na PC poprzez Epic Games Store i w Apple Arcade. Premiera na Steam i PS4 odbędzie się dopiero w późniejszym terminie.

Warto sprawdzić:

Tagi: Manifold Garden William Chyr Studio Willy Chyr