Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2019 15:08
Kevin Feige
705V

Kevin Feige został bogiem Marvela. Prezes zadecyduje o losach wszystkich projektów

Kevin Feige nie jest już wyłącznie prezesem Marvel Studios. Włodarze korporacji zdecydowali, że to właśnie on będzie odpowiedzialny za całokształt twórczości Marvela i będzie dbał nie tylko o filmy.

Kevin Feige jest uważany za ojca sukcesu Marvel Studios. Filmy wyprodukowane za kadencji szefa osiągnęły ponad 26 mld dolarów, więc włodarze Marvela chcą, by utalentowany twórca mógł decydować także o innych produkcjach.

Teraz Feige będzie także decydował o losach Marvel Television oraz Marvel Family Entertainment i został w zasadzie dyrektorem kreatywnym całego Marvela. Wszystkie działy (wraz z filmowym) będą teraz zarządzane przez Marvel Studios i choć prezes nadal będzie spowiadał się Alanowi Hornowi oraz Alanowi Bergmanowi (Disney) to jednak Dan Buckley (prezes Marvel Entertainment) trafił pod skrzydła Kevina.

Sytuacja jest bardzo interesująca, ponieważ połączenie działów (filmy, komiksy, seriale, animacje) ma sprawić, że wszystkie projekty będą bardziej spójne. Pierwszą decyzją Feige'a jest sprawdzenie wszystkich wciąż rozwijanych projektów.

Aktualnie nie podjęto konkretnych decyzji, ale Feige może w ciekawy sposób wykorzystać swoją władzę i łączyć filmy ze wszystkimi pozostałymi projektami Marvela.

Polecamy również na naszym portalu:

Tagi: Kevin Feige Marvel marvel studios