Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2019 07:34
Dolittle
883V

Dolittle na pierwszym zwiastunie. Robert Downey Jr. rozmawia ze zwierzętami

Robert Downey Jr. porzucił kostium Iron Mana, by rozmawiać ze zwierzętami. Universal Pictures zaprezentowało pierwszy zwiastun nowego „Doktora Dolittle”, który przygotowuje na wielką i emocjonującą przygodę.

Universal Pictures wykorzystując 175 mln dolarów i Stephena Gaghana („Syriana”, „Gold”) zamierza zaprezentować „Doktora Dolittle” nowemu pokoleniu. Już w marcu 2017 roku potwierdzono, że to Robert Downey Jr. otrzyma główną rolę, a prace na planie trwały od lutego do czerwca 2018 roku. Pierwsze opinie o produkcji zapowiadały powstanie koszmarku, co wymusiło na wytwórni wprowadzenie dokrętek, które trwały aż 21 dni. By uratować projekt przed spektakularną porażką, do tytułu zostali zaangażowani nowi twórcy (Jonathan Liebesman jako reżyser i Chris McKay jako scenarzysta). Okazało się, że pierwotne założenie (mocne połączenie komedii z elementami generowanymi komputerowo) nie prezentuje oczekiwanego poziomu. Film na początku był zaprezentowany jako „The Voyage of Doctor Dolittle” („Podróż Doktora Dolittle”), a w ostateczności postawiono po prostu na „Dollitle”.

Po tych wszystkich perypetiach otrzymaliśmy zwiastun, który potwierdził ostateczną datę premiery. Universal Pictures zaprasza całe rodziny do kin na 17 stycznia 2020 roku. Jest to pierwsza produkcja z serii od tego dystrybutora – wcześniej to 20th Century Fox zajmowało się uniwersum.

Oprócz wspomnianego Roberta Downey Jr., w filmie wystąpią również Antonio Banderas, Michael Sheen, Jim Broadbent oraz Harry Collett, a do oryginalnej wersji językowej udało się zatrudnić wielu znanych aktorów, którzy swojego głosu będą użyczać zwierzętom. Na liście znajdują się: John Cena, Marion Cotillard, Carmen Ejogo, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Tom Holland, Rami Malek, Kumail Nanjiani, Craig Robinson, Octavia Spencer, Emma Thompson i Frances de la Tour.

Polecamy także zapoznać się z naszą publicystyką:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Dolittle film the voyage of doctor dolittle zwiastun