Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.10.2019 16:15
GOG FCK DRM
914V

GOG.com wspiera Międzynarodowy Dzień Bez DRM

Wczoraj odbył się Międzynarodowy Dzień Bez DRM, który wsparł GOG.com. Głównym tematem były korzyści płynące z posiadania gier, filmów czy podręczników bez zabezpieczeń DRM.

Serwis GOG.com słynie z działań przeciwko DRM - wszystkie gry na platformie GOG są wolne od jakichkolwiek zabezpieczeń, dzięki czemu wielu graczy woli robić zakupy u Polaków, bo jak dobrze wiemy, wszelkie zabezpieczenia potrafią przysporzyć problemów.

Wczoraj odbył się Międzynarodowy Dzień Bez DRM, a ich organizatorem był Free Software Foundation. Głównym tematem rozmów podczas wydarzenia były prawa cyfrowe, które utrudniają dostęp do podręczników i publikacji naukowych - ten problem powinni najbardziej znać uczniowie szkół wyższych, którzy nie jeden raz mieli utrudniony dostęp do materiałów.

Na stronie GOG.com możemy przeczytać:

GOG.COM to miejsce, w którym wszystkie twoje gry są wolne od DRM, co oznacza, że ​​możesz przechowywać je i cieszyć się nimi bez konieczności ciągłego logowania się online i wielokrotnego udowadniania, że gra jest naprawdę twoja. Od ponad 11 lat to nasza misja.

Głęboko wierzymy, że kluczowe jest zapewnienie wszystkim graczom wolności wyboru. Rozumiemy, że niektórzy gracze mogą wyrażać chęć wypożyczenia lub streamowania swoich gier, i jak najbardziej szanujemy ten wybór, chcemy jednak dać graczom dodatkowe możliwości korzystania z multimediów - niezależnie od tego, czy mowa o wypożyczaniu, streamowaniu czy posiadaniu gier bez DRM.

Miejmy nadzieję, że najbliższe lata będą owocne w zwalczaniu DRM, które jest znienawidzone przez graczy. Na profilu GOG.com na Instagramie możemy obejrzeć obszerną relację z akcji "FCK DRM".

Warto przeczytać:

  

Źródło: https://www.gog.com/news/dolacz_do_nas_podczas_obchodow_bmiedzynarodowego_dnia_przeciwko_drmb

Tagi: fck drm GOG gog.com