Iza Łęcka Iza Łęcka 11.10.2019 12:12
PS4 Kontroler i PS4 Pro
1602V

PS5 zapewni większą wierność światów. Polacy chwalą konsolę Sony

Sony nadal wstrzymuje się przed ujawnieniem jednego z najważniejszych szczegółów – pełnej specyfikacji PS5 - choć przedstawione informacje pozwalają wyczekiwać na potężną konsolę. Konsola jest zachwalana przez kolejnych deweloperów, którzy już wkrótce będą tworzyć tytuły na japońskiego next-gena.

PlayStation 5 trafi na rynek pod koniec 2020 roku, do czego coraz prężniej przygotowują się kolejne studia. Pierwsi twórcy przygotowują tytuły na premierę, a kolejni już czekają na devkity, by móc pracować nad produkcjami dla nowej generacji. W sprawie urządzenia wypowiedzieli się deweloperzy pracujący właśnie nad Shing!, o którym wspominaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Grzegorz Kurek (reżyser) i Andrzej Sugier (projektant) są przekonani, że procesor zastosowany w PlayStation 5 pozwoli zwiększyć wierność światów:

„Moc procesora w dzisiejszych grach jest wykorzystywana głównie do obsługi fizyki, cząsteczek i animacji. Nowy CPU pozwoli na większą wierność tworzonego świata. Więcej rzeczy można animować, wchodzić w interakcje między sobą, zostać zniszczone lub przeniesione. Do walki używamy fizyki w Shing!, kiedy trafisz wroga, przykładasz rzeczywistą siłę na jego ciało – to lepsze poczucie, ale jednocześnie jest ono trudne dla procesora.

Twórcy już teraz spotkali się z trudnościami w pracy procesora, przez który musieli usunąć jedną z opcji podczas pojedynków w Shing! Sytuacja nie będzie jednak miała miejsca na next-genach:

„Również odcięte części są obiektami fizycznymi, więc musimy zarządzać, ile z nich może znajdować się na ekranie w tym samym czasie. Musieliśmy zrezygnować z możliwości cięcia tego samego wroga więcej niż jeden raz po śmierci, ponieważ generowało to duże obciążenie dla CPU. Na nowych platformach nie powinno to być takie trudne.”

Mass Creations zaoferuje Shing! Dopiero w 2020 roku, ale gra zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha oraz PC.

Warto przeczytać na naszym portalu:

Tagi: Mass Creation PlayStation 5 ps5 Shing! Sony

Nie przegap