Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.10.2019 10:35
Remote Play Together Steam
769V

Remote Play Together pozwala na sieciową zabawę w lokalnym multiplayerze! Steam wzbogaca swoją ofertę

Steam ma obecnie dodatkową presję ze strony konkurencji w kierunku własnego rozwoju. Firma robi co może, by prześcignąć m.in. Epic Games Store.

Valve ma zamiar prężnie rozwijać Steam, a elementem tej misji jest wprowadzenie opcji "Remote Play Together". Funkcja pozwoli na wspólną zabawę graczy nawet w tytułach, które domyślnie obsługiwały wyłącznie lokalny multiplayer i których twórcy nie projektowali ich z myślą o sieciowej zabawie. Po premierze Remote Play Together wszystkie tytuły wydane z lokalnym multiplayerem na Steam otrzymają automatycznie nową funkcję - bez oczekiwania na aktualizacje.

Funkcja Remote Play Together ma wejść w fazę bety już 21 października. Obecnie dostęp do opcji mają tylko wybrane osoby i deweloperzy. Warto dodać, że z podobnej funkcji korzysta już NVIDIA w aplikacji GeForce Experience.

"Wszystkie lokalne tryby multiplayera, lokalnej kooperacji i opcje splitscreen będą automatycznie działać poprzez Sieć, kiedy wystartuje beta Remote Play Together. Planujemy, że stanie się to 21 października - czytamy w komunikacie od Valve.

Tagi: