Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.10.2019 12:06
Activision
939V

Activision patentuje nowe rozwiązanie. Firma sprawdzi nasze przychody i miejsce zamieszkania

Branża gier wideo rozwija się w niebywałym tempie i to, co niegdyś było dla nas niemożliwą do spełnienia z technologicznego punktu widzenia wizją, dziś po prostu powstaje - zgodnie z oczekiwaniami graczy.

Activision, czyli jedna z największych korporacji naszej ulubionej branży zgłosiła nowy wniosek patentowy. W jego opisie czytamy, że firma skupia się na systemie i metodach niewidocznego kształtowania NPC w grach sieciowych. Wedle informacji, chodzi o zbieraniu sporej ilości informacji o graczach w celu wykorzystania ich do stworzenia postaci trzecich w nowych produkcjach.

Całość opierać ma się na kontach Activision i bazować na takich informacjach, jak miejsce zamieszkania i możliwe przychody. Prócz tego wydawca chce zbadać kto z nas częściej bawi się w pojedynkę, a kto spędza czas w wirtualnych światach wraz z kolegami. Dodatkowo zbadane zostaną przedmioty, jakie kupujemy w wewnętrznych sklepikach gier oraz jak zachowujemy się podczas rozgrywki. 

Nie wiemy, jednak jak dokładnie Activision chce wykorzystać pozyskane dane, czy korporacja zamierza wymieszać dostępne fakty i na ich bazie stworzyć boty, czy też jest tu zaplanowane zupełnie inne działanie. Z pewnością jednak najwięksi gracze na rynku chcą wskoczyć na nowy poziom kreacji.

Warto również przeczytać:

Tagi: Activision bot boty multiplayer patent

Nie przegap