Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.10.2019 08:38
Next-genowa gra Avalanche
560V

PS5 i Xbox Scarlett otrzyma grę AAA od autorów Rage 2 i Just Cause

Next-genowe konsole nadciągają - to już pewne. Nie wiemy tylko, kiedy dokładnie dojdzie do premiery PS5 i następcy Xbox One. Pewne jest również, że kolejni ważni deweloperzy przyłączają się do tworzenia software'u na świeży sprzęt.

Do firm, które już zdradziły, że tworzą gry na PS5 i Xbox Scarlett, dołączyła ekipa autorów Rage 2 oraz marki Just Cause. Avalanche Studios umieściło na swojej oficjalnej stronie ofertę pracy dla inżynierów, którzy poprowadziliby zespół poświęcony "budowaniu i zarządzaniu dużą bazą kodu dla wielu platform". W ogłoszeniu dotyczącym tworzenia gry na next-genowe sprzęty pojawia się następujące zdanie:

"Nasze studio z Nowego Jorku pracuje obecnie nad nieujawnionym projektem na next-genowe konsole i PC".

W anonsie pojawiają się wzmianki, że chodzi o "bardzo ambitny projekt AAA", który ma "w pełni wykorzystać możliwości techniczne, które zapewnią next-genowe konsole", czyli PS5 i Xbox Scarlett.

Oprócz głównego inżyniera Avalanche Studios poszukuje też zdolnego programistę silnika gry. W obu przypadkach wymagana jest bardzo szczegółowa wiedza na temat architektury silników gier i wiedza na temat "architektury konsol nowej generacji".

Warto sprawdzić przy okazji:

Źródło: https://avalanchestudios.com/careers/P_AAAAAADAAADLhPE2Q4gjc3/

Tagi: avalanche ps5 Xbox Scarlett

Nie przegap