Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.10.2019 12:00
Nowe MMO od twórcy Ultima Online
623V

Projektant Ultima Online pracuje nad nowym tytułem MMO

Wiele wskazuje na to, że Raph Koster, projektant kultowej Ultimy Online, zamierza przynieść graczom zupełnie nowe MMO, które zapewni ogromny, otwarty świat! 

Choć różnie podchodzimy do wszelakich powrotów, to ten, jest zdecydowanie interesujący! Raph Koster, główny projektant świetnego Ultima Online wraca po ponad 20 latach od premiery gry z nowym studiem - Playable Worlds, które zrzesza wielu genialnych twórców. 

Co więcej, Koster, będący CEO rzeczonej firmy, ogłosił, iż udało się uzbierać 2.7 milionów dolarów na stworzenie zupełnie nowego MMO z otwartym światem! Jest na co czekać, albowiem wśród członków załogi znajdziemy Doriana Ouera (szef techniczny Disneya i Amazona), Mata Broome (weteran branży komiksów i twórca gier), Briana Crowdera oraz Grega Costikyana (pisarz sci-fi)!

Plany odnośnie do nowego tworu są wyjątkowo ambitne. Raph przekazał, że chce stworzyć coś niezwykle ambitnego, gdzie każdy będzie mógł czuć się dobrze:

Chcemy świata, w którym każdy typ gracza znajdzie dla siebie kąt. To znaczy, że zarówno zaawansowani gracze, jak i "niedzielni" z nastawieniem na rozmowy, będą mogli się dobrze bawić.

Ceniony twórca przyznał, że branża jest tak rozległa, że dziś można czerpać praktycznie zewsząd i on chciałby iść w tym kierunku:

Od gier mobilnych, aż po te na Facebooku, myślę, że ze wszystkiego można czerpać mnóstwo inspiracji. Dosłownie z każdego miejsca branży - a ja chcę to wszystko zaaplikować do mojego projektu. 

Pomysł brzmi znakomicie, a wizja połączenia dzisiejszej technologii ze wciągającym światem i wysokim poziomem "grywalności" dawnych tytułów jest genialna. Pozostaje czekać na więcej informacji, choć biorąc pod uwagę, że prace dopiero ruszą, albo ledwie się rozpoczęły - nie należy oczekiwać prędkiej premiery. 

Więcej ciekawych informacji o grach MMO na naszym portalu:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/ultima-onlines-lead-designer-is-working-on-a-new-mmo-form-his-new-studio/

Tagi: Electronic Arts ORIGIN Systems Ultima Online