Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.10.2019 19:31
Legiony filmy
634V

Legiony na zwiastunie. Wprowadzenie do „największego widowiska historycznego” 2019 roku

Fani historycznego kina muszą zacierać rączki, bo już pod koniec miesiąca na dużym ekranie pojawią się „Legiony”. Film otrzymał kolejny zwiastun zapowiadający wydarzenia i na prezentacji zobaczycie kilka ładnych scen.

„Legiony” jest prezentowany jako „największe widowisko historyczne roku”. Brzmi ambitnie? Przekonamy się już 20 września, bo właśnie w tym dniu produkcja trafi na wielki ekran. Tak projekt zapowiada dystrybutor:

"Filmowa superprodukcja „Legiony" to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia."

Twórcy chcą przez „Legiony” przedstawić uniwersalną historię o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach. Nie liczcie jednak na w pełni wojenną opowieść, ponieważ jednym z głównych tematów będzie love story trzech bohaterów: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan.

W „Legionach” obok fikcyjnych bohaterów pojawią się także historyczne postacie – brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Tagi: filmy legiony trailer zwiastun

Nie przegap