Iza Łęcka Iza Łęcka 03.10.2019 12:00
Samsung Galaxy Fold
665V

Samsung Galaxy Fold debiutuje w Polsce. Znamy datę premiery

Samsung właśnie potwierdził polską premierę Samsung Galaxy Fold. Dotychczas firma nie zdradzała, czy zamierza zaoferować składane urządzenie Polakom, ale najwidoczniej produkty korporacji cieszą się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, co spotka się z dobrym odbiorem nowego sprzętu.

Samsung Galaxy Fold jest już dostępny, ale Samsung zdecydował się na bardzo ograniczoną premierę. Dotychczas ze sprzętem zapoznali się Amerykanie – Polska natomiast znalazła się już w kolejnej puli krajów, do których trafi składane urządzenie.

Samsung Polska właśnie potwierdził – 18 października odbędzie się polska premiera Samsunga Galaxy Fold. Sprzęt będzie dostępny także we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Finlandii oraz Norwegii.

Arkadiusz Wójcik, VP Mobile & IT w Samsung Electronics Polska, zapowiedział premierę następującymi słowami:

„Samsung niezmiennie stoi na czele innowacji w dziedzinie smartfonów. Wraz z Galaxy Fold kontynuujemy nasze zaangażowanie w rozwój branży, wprowadzając na rynek urządzenie, które oferuje 7,3 calowy ekran, nie ograniczając przy tym mobilności. Aby zapewnić naszym klientom najlepsze wrażenia, poświęciliśmy czas na szczegółową ocenę konstrukcji Galaxy Fold, wprowadzenie ulepszeń i rygorystyczne przetestowanie zaimplementowanych zmian. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy przewyższy oczekiwania naszych klientów, wobec tego pierwszego w swojej kategorii urządzenia klasy premium”

Pytanie pozostaje jedno – jaka cena? Samsung Polska nie podaje szczegółów, a na stronie możemy jedynie wyrazić chęć kupienia urządzenia. Po zarejestrowaniu się, klienci w późniejszym terminie otrzymają ostateczne informacje co do najbardziej nurtującej kwestii.

Samsung podkreśla także, że w ostatnich miesiącach ulepszył konstrukcję Galaxy Folda, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia. Firma poprawiła „ogólne doświadczenia, jak i wzornictwo i konstrukcję smartfonu”. Należy zaznaczyć, że pierwotnie Samsung Galaxy Fold miał trafić do naszego kraju 3 maja, ale jak wiadomo firma została zmuszona do opóźnienia premiery ze względu na problemy z konstrukcją smartfona.

Dotychczas Samsung Galaxy Fold był wyceniony na 2000 dolarów, więc klienci w Polsce muszą przygotować około 8000 zł... Jeśli oczywiście Samsung nie zdecyduje się na przelicznik jeden do jednego względem euro.

Na naszym portalu przeczytacie również o innych sprzętach Samsunga:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: samsung Samsung Galaxy Samsung Galaxy Fold