Tytus Stobiński Tytus Stobiński 03.10.2019 11:03
Duke Nukem 3D
894V

Valve i Gearbox Software pozwane przez kompozytora, którego muzyki użyto w jednej z edycji Duke Nukem 3D

Bobby Prince to znany kompozytor muzyki, którego efekty pracy mogliśmy usłyszeć m in. w grach Doom, Duke Nukem 3D oraz Wolfenstein 3D.

Obecnie Bobby Prince wyruszył na wojenną ścieżkę, gdzie pozwał Valve oraz Gearbox Software. Jak się bowiem okazało. korporacja dopuściła się bezprawnego wykorzystania części utworów stworzonego przez kompozytora i dodatkowo, nie wyraziła jakichkolwiek chęci, by rozwiązać sprawę polubownie.

Chodzi dokładnie tu o fragmenty ścieżki dźwiękowej z edycji Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tourktóre według Prince'a wykorzystano bez jego zgody. Sam artysta kilkukrotnie próbował nawiązać z firmą kontakt, ale Valve nie poczyniło żadnych kroków, by sprawę rozwiązać. Gigant nie zdecydował się też wycofać gry ze sprzedaży.

Jak podkreśla prawnik Bobby'ego, sam poszkodowany chciał polubownego zakończenia całej sytuacji i oczekiwał jedynie zapłaty za licencję. Pomimo, że przedstawiciele Gearbox obiecywali zakończenie problemu, to sprawę ostatecznie zbagatelizowali - nie skontaktowali się ż Princem, ani też nie usunęli z gry wspomnianych utworów. 

Warto również przeczytać:

Tagi: bobby prince Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour Gearbox Software pozew Valve