Tytus Stobiński Tytus Stobiński 26.09.2019 13:24
One Special Day
201V

Kolejna odsłona One Special Day już wkrótce - developerzy z całego świata pomagają niepełnosprawnym graczom

Już na początku października po raz czwarty odbędzie się inicjatywa "One Special Day", której szczytny cel skupia wokół siebie dużą ilość developerów z branży gier wideo.

"One Special Day' powraca do nas po raz czwarty i w tym roku odbędzie się w piątek, 4 października. Za sprawą tego wyjątkowego dnia, cały dochód ze sprzedaży gier wyprodukowanych przez developerów, którzy zdecydowali się wziąc udział w tej inicjatywie, będzie przekazany na pomoc ludziom z wszelkiego rodzaju niepełnosprawniościami. 

Wszystko współtworzone jest z ramienia organizacji SpecialEffect, która łączy wszystkich chętnych do udzielenia pomocy wydawców, developerów i producentów związanych z nowymi technologiami i branżą gier wideo. Tegoroczna edycja będzie największą, ponieważ udział weźmie ponad 50 firm. Są to między innymi: SegaCodemasters, Jagex, Zynga, Rare, Rocksteady.

Pierwsza edycja zgromadziło fundusze wynoszące łącznie 900 tysięcy funtów, które posłużyły wielu celom, między innymi tym, mającym na celu pomoc w obsłudze gier przez osoby niepełnosprawne. Mowa tu choćby o technologii EyeMine, która pozwala na granie w Minecrafta za pomocą oczu. 

A tak o "One Special Day" wypowiada się dyrektor generalny SpecialEffect, Mick Donegan:

Ten dzień jednoczy całą branżę gier wideo oraz wspaniałą społeczność graczy. Oni wszyscy rozumieją, że to co robimy, jest niesamowite. SpecialEffect ma niesamowicie dobry wpływ na życie graczy z niepełnosprawniościami. Wydarzenia takie jak One Special Day pozwalają nam odegrać ważną rolę i osiągnąć jeszcze więcej w następnych latach.

Źródło: https://nerd4.life/2019/09/26/back-one-special-day-the-gaming-industry-helps-people-with-disabilities/

Tagi: Codemasters Jagex rare Rocksteady SEGA Special Day SpecialEffect Zynga