Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.06.2010 17:22
Move precyzyjniejsze niż Kinect
1789V

Move precyzyjniejsze niż Kinect

Projekt Natal przemianowany został oficjalnie na "Kinect" - to już wiemy. Jak jednak wypada bezpośrednie porównanie obu systemów (Microsoftu i Sony) wykrywających ruchy gracza? BBC już ma na to odpowiedź.xxxxx


Niektórzy dziennikarze mieli już okazję zasmakować tego, na co czeka cała reszta redaktorów branżowych. Rory Cellan-Jones z BBC, który przebywa w tej chwili w Los Angeles, miał już możliwość spróbować osobiście możliwości zarówno Move, jak i Kinecta. Co się okazuje? Move wygrywa.

Według dziennikarza BBC Microsoft powinien bardziej dopracować Kinecta. Będzie to hardware przystosowany przede wszystkim do oczekiwań graczy niedzielnych:

"Miałem okazję spróbować kilka gier na Kinecta. To było miłe, dosyć wyczerpujące fizycznie, pół godziny. Zdecydowanie jestem w stanie dostrzec w tym atrakcyjność, głównie tkwiącą w fakcie, że można zostawić pada z boku i zaangażować całe ciało w grę. Nie byłem jednak przekonany, że technologia Microsoftu dostarczy odpowiedniego doświadczenia graczom hardkorowym. Kinect zdawał się działać świetnie przy tytułach zabawowych w stylu gier z Wii - gdzie nie potrzeba zbyt wiele precyzyjności. Nie jestem jednak pewny czy system ten byłby w stanie podołać wyzwaniu przy strzelaninach FPP".

Rory Celan-Jones spróbował swoich sił przy Move, które zostanie oficjalnie pokazane we wtorek:

"Rozwiązanie Sony jest znacznie bardziej zachowawcze. Move zachowało kontroler, który jest teraz ozdobiony świecącymi sferami, które wchodzą w interakcje z czujnikiem w pobliżu telewizora. To sprawia, że całe doświadczenie Move jest mniej angażujące fizyzcznie, ale za to zdecydowanie bardziej precyzyjnie. Sony pokazało nam grę z tenisem stołowym, która zdawała się odtwarzać prawdziwą rozgrywke w ping-ponga znacznie wiarygodniej, niż cokolwiek z czym miałem wcześniej do czynienia".

Czyżby wiec Move miało stać się idealnym sprzętem również dla hardkorowców? Czy Kinect znajdzie uznanie jedynie wśród graczy niedzielnych? Będziemy jak najprędzej starać się na miejscu, w Los Angeles, potwierdzić tę opinię o większej precyzyjności oferowanej przez rozwiązanie Sony. O wszystkich szczegółach dowiecie się pierwsi na PPE.

 

Tagi: e3 2010 kinect playstation move