Iza Łęcka Iza Łęcka 23.09.2019 12:57
Gra o tron 8
883V

Gra o tron 8 pokazała „schlebiające” zaangażowanie fanów. Emilia Clarke i Kit Harington o zakończeniu serialu

Zakończenie „Gry o tron” wywołało burzę wśród fanów serialu, ale nawet w tej sytuacji serial okazał się ogromnym sukcesem. Produkcja osiągnęła fantastyczne wyniki, a temat zakończenia w końcu skomentowali Emilia Clarke oraz Kit Harington.

Nieczęsto mamy okazję obserwować taką wrzawę i głosy sprzeciwu wywołane przez fanów, którzy nie mogli pogodzić się z zakończeniem ulubionego serialu. Mimo to HBO cieszyło się milionowym zainteresowaniem "Gry o tron", co już teraz popchnęło do dalszych prac nad nowymi historiami w uniwersum George'a R.R. Martina.

Podczas Emmy, które zakończyło się bardzo pozytywnie dla ekipy serialu, w sprawie zakończenia wypowiedziała się Emilia Clarke, która uważa, że negatywne komentarze były dla twórców bardzo schlebiające:

„To było bardzo schlebiające. Kiedy komuś tak bardzo zależy, że jest gotowy zrobić taki hałas na temat tego jak uważa, że powinny zakończyć się losy bohaterów i jak ta opowieść powinna się zakończyć, to po prostu ogromnie schlebia. To tylko pokazuje, jak bardzo wszyscy uwielbiają [serial-red.].”

Jak widać nawet wielką krytykę serialu można obrócić w coś pozytywnego. Z jednej strony  uwagi Clarke są słuszne, gdyż fanom zależało na bohaterach, ale nie jestem przekonana, czy ktokolwiek z ekipy pracującej przy ostatnim sezonie może mówić o schlebianiu widząc negatywne komentarze - z których zresztą nieraz się tłumaczyli.

Zakończenie serialu skomentował także Kit Harington, który zdradził, że nie widział ani jednego odcinak ósmego sezonu „Gry o tron”. Aktor wcielający się w Jona Snowa podkreślił, że aktorzy wykonali kawał ciężkiej pracy:

„Wiem co trzeba było wykonać, by to nakręcić i jak było ciężko; każdy włożył w to całą swoją miłość i wysiłek. W przypadku kontrowersji myślę, że wiedzieliśmy, że to co robimy było słuszne z punktu widzenia historii. I wiedzieliśmy, że to było właściwe dla bohaterów, ponieważ żyliśmy z nimi przez 10 lat. Kontrowersje nie wpłynęły na nas.”

Polecamy również na naszym portalu:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/emilia-clarke-kit-harington-talk-about-controversi/1100-6470010/

Tagi: Gra o Tron gra o tron 8 hbo serial