Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.09.2019 12:19
Playing for the Planet gry
498V

Playing for the Planet. Branża gier walczy o ekologię. Plany Microsoft, Ubisoft, Google

Nie tylko Sony dołączyło się do ekologicznej inicjatywy Playing for the Planet. Również Microsoft i Google Stadia dołączają do ekologicznego przedsięwzięcia.

Sony zapewniało już dzisiaj, że PS5 będzie zużywać wyjątkowo mało prądu (m.in. za sprawą lepszego od PS4 trybu uśpienia). Teraz pora na deklaracje Microsoftu i Goole w kontekście projektu Playing for the Planet, ogłoszonego z okazji Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbywa się dzisiaj w Nowym Jorku.

Microsoft obiecuje, że usprawni energoosczędność swoich sprzętów i przede wszystkim całej infrastruktury związanej ze sklepami, zaopatrzeniem, logistyką itd. Zyski energetyczne mają wynieść 30% do 2030 r. Firma chce "certyfikować 825 tysięcy konsol Xbox jako neutralnych pod względem CO2 w pilotażowym programie" - czytamy w oficjalnej informacji. Firma ma również zachęcić graczy do ekologicznych zachowań w rzeczywistości poprzez inicjatywę "Zbudujmy Lepszy Świat", która rozpocznie się w Minecraft.

Z kolei Google Stadia zapewnia, że uruchomi Poradnik Ekologiczny oraz że będzie fundować badania nad ulepszeniami, które mogą stosować twórcy gier i które można wprowadzać w ramy gameplayowe nowych produkcji.

Ubisoft obiecał, że stworzy motywy promujące ekologię w grach i że będzie pozyskiwać produkty (np. opakowania wydań pudełkowych) z przyjaznych ekologicznie fabryk. Przykładowo Ubisoft ma "zaoszczędzić" 20 ton opakowań w związku z przerzuceniem się z plastiku na "alternatywne, poddane recyklingowi rozwiązanie" w przypadku wszystkich przyszłych wydań marki Football Manager.

Twitch również zapewnia, że będzie promować ekologię poprzez swoje usługi. Zrobią to również twórcy Angry Birds oraz Niantic. Autorzy Pokemon GO mają angażować społeczność fanów w działania związane ze świadomością ekologiczną i czystością środowiska.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-09-23-playstation-xbox-stadia-and-more-sign-up-to-united-nations-climate-change-initiative

Tagi: Microsoft Pokemon GO Ubisoft

Nie przegap