Iza Łęcka Iza Łęcka 23.09.2019 08:14
Hideo Kojima
1770V

Hideo Kojima wyjaśnia znaczenie A Hideo Kojima Game. Twórca robi wszystko, fani punktują

Japończyk jest deweloperem z niebagatelnym doświadczeniem i pomysłami, dzięki którym posiada oddaną rzeszę fanów. Termin „A Hideo Kojima Game” ma więc dla wielu bardzo duże znaczenie. Tym razem twórca nie omieszkał wywołać kolejnego zamieszania wśród graczy, podkreślając własną wyjątkowość.

Japoński deweloper słynie ze specyficznych metod pracy. Kiedy od końcówki 2015 roku podjął się samodzielnego tworzenia gier i własnych projektów, czuwa nad wszelkimi aspektami pracy. Dlatego też, jak sam podkreśla Death Stranding powstało w ciągu zaledwie 3 lat, przy nakładzie pracy zespołu liczącego 80 osób, co stanowi zdecydowanie okrojoną liczbę jak na obecne standardy tworzenia gier AAA.

Do premiery Death Stranding zostało coraz mniej czasu, co Hideo Kojima sprawnie wykorzystuje, by promować grę... samym sobą. Japończyk jest jedną z ikon branży, z czego zdaje sobie doskonale sprawę. W swoich mediach społecznościowych, deweloper podjął się wyjaśnienia fanom, co oznacza termin „A Hideo Kojima Game”, a to ponownie wywołało burzę w komentarzach.

W ostatnim czasie Hideo najwyraźniej preferuje, gdy jest o nim głośno. Już kolejny raz legendarny deweloper pobudził tłumy podkreślając swoją wyjątkowość i niebagatelną pozycję w Kojima Produtions. „A Hideo Kojima Game” tłumaczy więc jako zapewnienie, że nie tylko czuwał nad pewnymi aspektami nowych produkcji – on miał pomysł, tworzył historię, scenariusz, dostosowywał trudność i wizualizacje oraz wykonywał jeszcze więcej. Kolejny raz wpis autora spotkał się ze zdecydowaną reakcją wśród społeczności. Gracze bowiem sprawnie punktują dewelopera, wskazując brak możliwości stworzenia samodzielnie gry. Pomimo głosów obrony, dominuje krytyka wpisu.

Po tym jak Japończyk został skrytykowany za swoje podejście lub raczej przedstawienie sytuacji, z którym już nie raz mogliśmy się przecież spotkać, Kojima po kilku godzinach zreflektował się publikując dwie dodatkowe informacje - podziękowania między innymi dla Sony oraz podkreślenie znaczenia wszelkich wysiłków poczynionych przez całe studio:

Musicie przyznać, że Hideo Kojima to ikona naszej branży i nieprzeciętna osobowość. Po tak specyficznym człowieku, który ma niebanalne pomysły i wizje, a którego wielu graczy ceni znając jego wkład w historię gier, możemy się wiele spodziewać. Dwie ostatnie odpowiedzi dewelopera jednak wskazują, że wypowiedzi w "stylu Kojimy" nie spotykają się z aż tak dobrym odbiorem.

Na naszym serwisie sprawdźcie również:

Źródło: Twitter

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment

Nie przegap