Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.09.2019 13:49
Najlepiej zarabiające gry sierpnia. Mocne wyniki gier singlowych
1304V

Najlepiej zarabiające gry sierpnia. Mocne wyniki gier singlowych

Ranking Superdata ponownie dostarcza nam bardzo ciekawych informacji i przedstawia najlepiej zarabiające gry sierpnia tego roku.

Superdata zbiera informacje o zarobkach gier z całego świata i ze wszystkich rynków, dzięki czemu od czasu do czasu możemy spojrzeć na trendy jakie tworzą się w naszej kochanej branży.

Sierpniowe wyniki jasno pokazują, że produkcje przeznaczone dla pojedynczego gracza wciąż bardzo dobrze się trzymają, jednakże to sektor mobilny powiększa swoje najszybciej. Według badań premiera World of Warcraft Classic podniosła przychody z abonamentu aż od 223% względem lipca, lecz całościowo wynik jest mniejszy od tego co zarobił zeszłoroczny dodatek Battle of Azeroth.

Co ciekawe na szczycie wciąż utrzymuje się Dungeon Fighter Online, zaś po piętach depcze mu odradzające się nieco League of Legends. Na rynku konsolowym wciąż pozostaje bez zmian - liderem jest niepokonany od wielu miesięcy Fortnite, drugie miejsce zdobywa Call of Duty Black Ops IIII, a nieśmiertelne GTA V nie oddaje trzeciego miejsca podium. Co ciekawe nowe Fire Emblem, Super Mario Maker 2 i Super Smash Bros. Ultimate wbiły się do top 10 zarabiających gier na konsolach, co udowadnia, że wciąż warto robić takie produkcje.

Zgodnie z ostatnimi pogłoskami, Pokemon GO zaliczyło najlepszy miesiąc od 2016 roku i zarobiło aż 176 mln dolarów, deklasując tym samym konkurencję. Cały sektor mobilny wygenerował aż 62% wszystkich przychodów w sierpniu, co jest wzrostem o 5 punktów procentowych (z 57%) względem ubiegłego roku.

Źródło: https://www.superdataresearch.com/worldwide-digital-games-market/

Tagi:

Nie przegap