redakcja PPE redakcja PPE 25.09.2019 07:25
PSX Extreme 266
1295V

PSX Extreme 266 od dzisiaj w sprzedaży

W sprzedaży dostępny jest już październikowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu tradycyjnie dużo dobrego. W Tematach Numeru przyglądamy się agregatorom recenzji (m.in. Metacritic), opisujemy złych i zdegenerowanych bohaterów gier, a także przybliżamy, jak w gry grają... więźniowie. Dział Recenzji również pęka w szwach: Gears 5, Borderlands 3, FIFA 20, PES 2020, GreedFall, WRC 8, The Surge 2 i wiele więcej. W publicystyce m.in. Gears of War, Ratchet & Clank, Transformers, Blair Witch. A na deser jedna z dwóch okładek do wyboru.

PSX Extreme 266 Gears 5

PSX Extreme 266 Gears 5

Roger: Jeśli Myszaq nie spóźnia drugiego tekstu z rzędu, Kali pisze bez wymówek i ponaglania Hyde Park, a Zax odmawia recenzji The Surge 2, bo już za dużo wziął na ten numer, to chyba nadchodzi koniec świata, jaki znamy. 

Póki co jednak postapo ma się dobrze głównie w grach. Np. w Borderlands 3, za którego zabrałem się sam, wtrącając całą resztę chętnych na recenzję osób do redakcyjnego lochu. A co, naczelnemu też się czasem coś należy od życia! Butcher nie odpuścił za to Gears 5, a jeśli chcecie poznać streszczenie fabuły poprzednich części (tym zajął się Rozbo) oraz to, czy Monika na widok podsiwiałego Marcusa zrobiła się miękka, to w 266. numerze mamy to wszystko. Podobnie jak recenzje innych wrześniowych premier: GreedFall, The Surge 2, coroczne starcie FIFY z eFootball PES (tak, to nowe Pro Evo), The Legend of Zelda: Link’s Awakening, River City Girls (Kunio Kun wraca i to jak!) czy konsolowego Torchlight II. Ba, do recenzji Blair Witch przygotowaliśmy nawet tekst o tajemnicach uniwersum i całego gatunku found footage. Tych najbardziej przerażających rzecz jasna. 

Tematy numeru są aż trzy. Spotkaliśmy się z osobą, która siedziała w więzieniu i opowiedziała nam, jak wygląda granie za kratami, jak przygotować konsolę, by można ją było wnieść do zakładu karnego, oraz wiele innych ciekawych anegdot z życia gracza w celi. Komodo wziął na celownik serwisy zbierające i uśredniające oceny, jak Metacritic. Okazuje się, że ich działanie nie jest wcale takie oczywiste, jak nam się wydaje, a i wydawcy podpisujący umowy z deweloperami stosują brudne zagrywki, powołując się na takie portale. Ostatni materiał ze znaczkiem TN skupia się na byciu złym w grach. Sprawdzamy, w których tytułach trzeba było schować wyrzuty sumienia i wcielić się w najgorszego sortu złola. A czasami nasze czyny w grze były tak „zepsute”, że nawet producenci po latach się tego wstydzą…

Dla rozluźnienia mamy też coś bardziej lekkiego, żeby nie napisać rubasznego. Recenzji nowej wersji Catherine towarzyszy tekst o historii symulatorów randkowych oraz tym, jak do seksu i związków podchodzą współcześni Japończycy. Sobek, w swoim niezawodnym stylu, przyjrzał się Transformersom – tym komiksowym, animowanym i filmowym. W Retro znajdziecie materiały o kultowym Moon Patrolu (to był prawdziwszy hit w polskich salonach) i niezwykle ciekawych kulisach powstania serii Ratchet & Clank. A na dokładkę wypociny Myszaqa (niech rekomendacją będzie tytuł „Smoła bulgocząca w głowie, czyli czy to źle być złym?”) oraz test minikonsolki PocketGo, przenośnego systemu, na którym odpalimy kultowe produkcje retro. 

Tradycyjnie życzę miłej lektury! A już za miesiąc wracają Zgrentgen i Rewizja. W tym pierwszym szykuje się gorąca dyskusja

Borderlands 3

PSX Extreme 266 Granie za kratami

PSX Extreme 266 Metacritic

PSX Extreme 266 Transformers

PSX Extreme 266 Symulatory

PSX Extreme 266 Ratchet & Clank

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

Granie za kratami
Agregatory recenzji
Źli, brzydcy i zdegenerowani

CO NOWEGO

Yakuza: Like a Dragon
Once Upon A Time In Roswell
Skater XL
Logitech G PRO X – test
PocketGo – test 

RECENZJE

Blair Witch 
Blasphemous
Borderlands 3 
Bulletstorm: Duke of Switch Edition
Catherine: Full Body
Creature of the Well
Daemon X Machina
Deadlings
eFootball PES 2020
Erica
FIFA 20
Final Fantasy VIII Remastered
Gears 5 
GreedFall
Jet Kave Adventure
Monster Hunter World: Iceborne
NBA 2K20
Oninaki
Remnant: From the Ashes
River City Girls
Space Cows
The Legend of Zelda: Link’s Awakening
The Surge 2
Torchlight II
Vambrance: Cold Soul
WRC 8

HARDKOR

O co chodzi jakby... – Gears of War
Found footage i gry wideo
Gry miłosne
Transformers – bajki robotów
Myszaq lubi

RETRO

Ratchet & Clank – autostopem przez galaktykę
Moon Patrol – jasna strona Księżyca

FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Prenumerata
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Region Filmowy
Comix Zone
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru październikowego wysyłamy w poniedziałek, 23 września. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie.

Tagi: Psx extreme