Iza Łęcka Iza Łęcka 19.09.2019 07:30
Call of Duty Mobile
624V

Call of Duty Mobile z datą premiery. Darmowa gra z Battle Royale będzie wkrótce dostępna

Activision potwierdziło ostateczne szczegóły premiery Call of Duty Mobile. Produkcja wskoczy na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android już na samym początku przyszłego miesiąca. To dobry moment na rozgrzanie placów, zwolnienie miejsca ze smartfonów i dokupienie kilku power-banków.

Od 1 października wszyscy gracze otrzymają dostęp do Call of Duty Mobile. Produkcja stworzona przez Activision we współpracy z Tencentem była testowana od kilku miesięcy, by w końcu zostać udostępniona niemal wszystkim zainteresowanym – jedynie mieszkańcy Chin, Belgii oraz Wietnamu muszą obejść się smakiem.

Call of Duty Mobile jest prezentowane jako „definitywne doświadczenie FPS” - takimi słowami tytuł zapowiedział Chris Plummer, wiceprezes działu Mobile w Activision:

„Dostarczamy definitywnego doświadczenia FPS na urządzenia mobilne z niepodrabialną akcją w stylu Call of Duty zmieszczoną w twoich dłoniach. Zestawiamy razem to, co najlepsze w marce Call of Duty, włączając w to mapy z Modern Warfare, takie jak Crash i Crossfire; mapy z Black Ops takie, jak Nuketown i Hijacked; oraz wiele więcej atrakcji w jednym, epickim tytule. Testowaliśmy grę szeroko w wybranych terytoriach i opinie, które otrzymaliśmy, pozwoliły nam dopracować rozgrywkę i umożliwią dostarczenie definitywnej mobilnej gry FPS 1 października.”

Wydawca podkreśla, że mobilne Call of Duty zaoferuje zróżnicowane tryby znane z całej serii, a nawet otrzymamy dostęp do Battle Royale. Tytuł będzie ciągle wspierany przez twórców - oferowane będą nowe wydarzenia, specjalne playlisty oraz świeżutka zawartość.

Już teraz możemy potwierdzić, że Call of Duty Mobile zaoferuje Team Deathmatch, Search and Destroy oraz Free-For-All, a podczas pojedynków pobiegamy po ikonicznych mapach: Nuketown, Crash czy też Hijacked. Nie jest to pełna lista, ale twórcy chcą podkreślić, że odrobili zadanie domowe i zapewnią znaną sympatykom serii  rozgrywkę. W grze pojawi się także system odblokowywania bohaterów – John „Soap” MacTavish oraz Simon „Ghost” Riley z serii Modern Warfare czy Alex Mason z serii Black Ops zostali oddani do naszej dyspozycji. Studio nie zapomniało o zróżnicowanych i znanych broniach, scorestreakach oraz wielkiej personalizacji.

Fani Battle Royale mogą szykować się na duże pojedynki zrzeszające do 100 uczestników, którzy trafią na wielką mapę. Tryb dostępny będzie do gry solo, w duecie lub drużynach czteroosobowych. Gracze podczas starć wykorzystają między innymi ATV, helikopter i ponton wojskowy, a zabawa rozpocznie się od szukania wyposażenia.

Call of Duty Mobile będzie dostępne w modelu biznesowym free-2-play.

Potrzebujecie dodatkowych informacji o serii Call of Duty? Zapraszamy:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision call of duty call of duty mobile data premiery

Nie przegap