Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2019 11:32
Daymare 1998 bohater
647V

Daymare: 1998 debiutuje. Premierowy zwiastun pokazuje grę inspirowaną Resident Evil 2

Czerpiący garściami z dorobku marki Resident Evil, Daymare: 1998 debiutuje dzisiaj na pierwszej platformie. Gra otrzymała premierowy zwiastun, który ma zachęcić fanów gatunku do zapoznania się z przerażającą historią.

Pierwotnie Invader Studios planowało przygotowanie Resident Evil 2 Reborn, ale Capcom postanowił pracować nad swoją wersją gry, więc deweloperzy zostali poproszeni o przerwanie prac nad projektem. Twórcy nie wyrzucili jednak wszystkiego do kosza, a wykorzystali powstałe fragmenty, by stworzyć Daymare: 1998.

Pracownicy studia w wielu wywiadach tłumaczyli mocną inspirację serią Resident Evil, dzięki której możliwe było przygotowanie zgodnie z zapewnieniami wymagającego i przerażającego horroru. Deweloperzy stworzyli zupełnie nową opowieść, ale w wielu miejscach powinniśmy poczuć, że nie zapomniano o pierwotnym projekcie.

Od dzisiaj Daymare: 1998 będzie dostępny na Steam, ale autorzy zapowiedzieli także wydanie na PlayStation 4 i Xboksa One. Aktualnie nie podano daty premiery kolejnych wersji – premiera odbędzie się pewnie na początku 2020 roku. Warto wspomnieć, że choć za Daymare: 1998 odpowiada włoski Invader Studios, to jednak deweloperzy otrzymali wsparcie od gliwickiego Destructive Creations.

Daymare: 1998 jest dostępne za 97,19 zł (Steam) – na platformie Valve możecie również znaleźć wersję demonstracyjną.

Warto sprawdzić także na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Daymare: 1998 Destructive Creations Invader Studios

Nie przegap