Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2019 22:30
nowa fala polskiego esportu
652V

PSX Extreme: Nowa fala polskiego e-sportu

Dla wielu gry nie są już wyłącznie przyjemnością, którą można celebrować w wolnych chwilach. Niektórzy gracze żyją z siedzenia przy komputerach lub konsoli i właśnie w naszym kraju jesteśmy świadkami „nowej fali”. Do głosu dochodzą młodzi zapaleńcy, którzy chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony na międzynarodowych turniejach.

Polscy kibice od dawna mogą obserwować zmagania rodaków w wielu międzynarodowych turniejach, gdzie zawodnicy z rodzimych ekip walczą o największe nagrody. Do niedawna ekscytowaliśmy się rywalizacją „Złotej Piątki”, ale właśnie jesteśmy świadkami „nowej fali”.

Tym terminem redakcja PSX Extreme określa młodych graczy, którzy dopiero raczkują w wielkim świecie, ale już teraz posiadają duże sukcesy i są głodni kolejnych zwycięstw.

„Pierwsi e-sportowcy, jak wszyscy gracze, początkowo grali głównie dla frajdy. Dokładnie tak jak my, sięgając lata temu po Tanki na Pegasusie czy pierwszego ISS-a na PlayStation. Wraz z upływem czasu oraz rozwojem technologii teleinformatycznej zaczął pojawiać się aspekt rywalizacji – w końcu można było wyjść poza obręb kafejki i grać nie tylko z kolegami z osiedla czy miasta. Serwer nie wybierał, Ty go wybierałeś (nawet jeżeli płaciłeś mnóstwo kasy za dostęp do modemu). Ludzie zaczęli zmieniać swoje podejście do ulubionych tytułów, porzucali typowy casual, chcieli być najlepsi zarówno w całym kraju, jak i za granicą. Ktoś wygrał pierwsze duże pieniądze za „granie w grę”, ktoś dostał Ferrari za bycie najlepszym (rok 1997, Quake 1, Tresh i jego nagroda od Johna Carmacka). Pojawiły się całkiem duże turnieje międzynarodowe, sponsorzy na skalę globalną. Mimo wszystko e-sport wciąż uznawany był za „dyscyplinę dla entuzjastów”.”

Powyższymi słowami redakcja PSX Extreme zapowiada tekst, w którym znajdziecie sporo ciekawostek z rodzimego podwórka – jak wyglądał światowy kryzys, szczegóły „machiny” lub nadejście młodych wilków. To dobre wprowadzenie dla graczy, którzy zazwyczaj nie interesują się sportami elektronicznymi, ale właśnie za pomocą tekstu otrzymają odpowiedni wstęp do tego wielkiego świata.

Wszystkie szczegóły najnowszego numeru PSX Extreme znajdziecie tutaj, numer zamówicie w sklepie wydawcy.

Tagi: e-sport psx extreme sporty elektroniczne