Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2019 07:30
spider-man łapie się za głowę
3894V

Spider-Man bez MCU to "największy błąd Sony". Bracia Russo zabierają głos w sprawie

Kolejni wielcy twórcy związani z Marvel Cinematic Universe komentują odejście Spider-Mana od Disneya. W sprawie głos postanowili zabrać bracia Russo, którzy nie mają dla Sony zbyt wielkiego poparcia, niekoniecznie rozumiejąc decyzje korporacji.

Sony nie planuje osiąść na laurach i względem Spider-Mana ma już swoje plany – wykorzystując dostęp do niektórych bohaterów Marvela, wplatając możliwe crossovery i tworząc kolejne historie z człowiekiem pająkiem, japońska korporacja planuje stworzyć własne uniwersum. Nie wszyscy jednak rozumieją wybory firmy.

Bracia Russo mają swój niebagatelny wpływ na sukces marvelowskich produkcji na wielkim ekranie, będąc reżyserami najpopularniejszych filmów MCU. W najnowszym wywiadzie, reżyserzy przedstawiają kulisy połączenia Spider-Mana i bohaterów Marvela na ekranie, które już wtedy nie obyło się bez komplikacji:

"To było takie trudne, by wciągnąć go do Wojny Bohaterów. To był bardzo długi i trudny proces. Zostaliśmy zmuszeni do pomocy, aby tak się stało. Kevin Feige jednak jakoś tego dokonał. Disney i wszyscy dobrzy ludzie z Sony znaleźli sposób, aby to zadziałało i trwało kilka filmów. Mieliśmy z tym wspaniałe doświadczenie i myślę, że publiczność naprawdę doceniła to połączenie."

Jak jednak podkreślają artyści, informacje o odłączeniu Spider-Mana od MCU nie były dla nich zaskoczeniem. Joe Russo zaznaczył, że Sony nie może myśleć o sukcesie jaki odniósł Kevin Feige. Co więcej, reżyser skrytykował decyzje włodarzy japońskiej firmy, określając wagę złej decyzji. Zdaniem Russo, Sony popełniło tragiczny błąd zrywając współpracę z Disneyem:

"To była niepewna, pełna napięcia relacja w całym procesie. Ale powiem to, wycofując się i starając się być obiektywnym jak to tylko możliwe - myślę, że jest to tragiczny błąd po stronie Sony, które uważa, że może skopiować zamiłowanie Kevina do opowiadania niesamowitych historii i niezwykły sukces, jaki od lat odnosi. Myślę, że to duży błąd."

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/spider-man/joe-russo-says-sony-is-making-a-tragic-mistake-trying-to-replicate-kevin-feiges-spider-man-success-a170556

Tagi: bracia russo Marvel Cinematic Universe mcu sony Spider-Man