Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2019 22:30
OPPO pokazuje możliwości nowego pakietu CameraX
1061V

OPPO pokazuje możliwości nowego pakietu CameraX

Na Konferencji Google Developer Days China 2019 zaprezentowano połączone możliwości technologii przetwarzania obrazu firmy OPPO oraz pakietu CameraX. OPPO jest pierwszym producentem zapewniającym obsługę pakietu Google CameraX - nowej biblioteki pomocniczej Android Jetpack ułatwiającej opracowywanie aplikacji do aparatu. W czasie wydarzenia przedstawiono pełną linię smartfonów marki, które będą obsługiwały nową technologię.

Google CameraX jest zbiorem bibliotek i narzędzi do systemu Android, dzięki którym programiści mogą wykorzystywać funkcje natywnej aplikacji aparatu w smartfonie. Z tego pakietu w pełni chce korzystać OPPO, które wprowadzi pełne wsparcie w OPPO Reno 10x Zoom oraz najnowszej linii OPPO Reno 2. Integracja CameraX ze smartfonami OPPO pozwoli deweloperom wykorzystywać technologie przetwarzania obrazu marki, dodając zaledwie dwie linie kodu. Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ teraz programiści w prosty sposób wprowadzą innowacyjne funkcje zaproponowane przez OPPO – wystarczy dosłownie jedna linijka kodu.

„Firma OPPO niezmiennie zobowiązuje się do dostarczania poprzez swoje produkty wyjątkowych doświadczeń z użytkowania konsumentom z całego świata. Cieszymy się, że uczestnicząc we wdrażaniu pakietu Google CameraX, poszerzamy możliwości programistów, tworzymy sprawny i otwarty ekosystem, a także rozwijamy rozwiązania z zakresu przetwarzania obrazu” powiedział Andy Wu, Vice President of Software Engineering w OPPO. „Nie możemy się doczekać dalszych prac nad najbardziej innowacyjnymi aplikacjami w epoce inteligentnej łączności by polepszać jakość życia użytkowników z całego świata.”

OPPO jest jednym z pierwszych producentów wdrażających pakiet CameraX i programiści mogą korzystać z technologii obrazu, by w konsekwencji lepiej dostosować swoje aplikacje dla milionów użytkowników urządzeń OPPO.

Firma prezentowała nowość na smartfonach Reno 10x Zoom:

„W czasie konferencji GDD China 2019 firma – wykorzystując do tego smartfony Reno 10x Zoom – zademonstrowała na żywo nowe możliwości wynikające z zastosowania CameraX a także zaprosiła odwiedzających na swoje stoisko. Uczestnicy konferencji mieli możliwość przetestowania smartfonów z i bez pakietu CameraX oraz samodzielnie zaobserwować ogromną różnicę w jakości zdjęć. Korzystając z aplikacji uczestnicy mogli też poznać zalety i przewagi wynikające z zaawansowanych funkcji aparatu OPPO, takich jak tryby Beauty oraz HDR, tworząc fotografie doskonałej jakości.”

Trzeba podkreślić, że OPPO jest pionierem technologii przetwarzania obrazu i nieustannie prowadzi prace nad innowacjami w zakresie fotografii mobilnej oraz pokrewnych obszarów. Teraz firma chce umożliwić programistom z innych firm korzystanie z czołowych technologii, tak by wszyscy zainteresowani mogli kreować zróżnicowane aplikacje i zaspokajali potrzeby użytkowników, którym zależy na wygodnej obsłudze aparatu i profesjonalnej jakości zdjęć w każdej sytuacji.

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: camerax oppo