Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2019 22:00
Assassin's Creed Unity
831V

Ubisoft stawia na duże światy. Firma nie chce małych gier podobnych do Assassin's Creed Unity

Ubisoft systematycznie oferuje duże gry obładowane treścią i najwidoczniej nie możemy liczyć na liniowe przygody trzymające graczy za rączkę w zamkniętych lokacjach od francuskiej korporacji. Prezes studia zapowiedział, że firma chce pracować nad ogromnymi produkcjami.

W przeciągu następnych miesięcy Ubisoft wyda trzy gry oferujące graczom wielkie, otwarte światy i firma nie zamierza zmieniać planów na następną generację. Yves Guillemot – prezes Ubisoftu – podczas rozmowy z dziennikarzem Gamesindustry został zapytany, czy firma może zapewnić jeszcze takie gry jak Assassin's Creed: Unity?

„Nie. Naszym celem jest upewnienie się, że możemy mieć Unity w Odyssey. Jeśli chcesz mieć historię na 15 godzin, to możesz ją mieć, ale możesz też uczestniczyć w innych opowieściach. Gracze żyją w tych światach i robią to, na co mają ochotę.”

Assassin's Creed Unity zostało przywołane do tablicy nie bez powodu, ponieważ to podobno dobry pokaz gry, do której Ubisoft nie chce już dążyć. Przygoda we Francji była zbyt skromna i deweloperzy celują teraz w znacznie bardziej rozbudowane światy.

Guillemot wypowiedział się także na bardzo interesujący temat związany z budżetem. Często pojawiają się głosy, według których gry single-player nie są opłacalne, ale Ubisoft wciąż pracuje nad takimi tytułami i firma chce więcej. Zdaniem szefa model biznesowy jest „zrównoważony”, ponieważ nie tylko rosną mapy, ale także liczba potencjalnych odbiorców się zwiększa oraz twórcy rozwijają pozycje po premierze:

„Jest zrównoważony [budżet – red.], ponieważ świat jest duży, a liczba graczy, którzy mogą grać w nasze gry jest ogromna. To, co widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, to stale rosnąca liczba graczy grających w nasze produkcje. Otwierają się nowe rynki i tytuły żyją znacznie dłużej niż przedtem. Tak więc w tej chwili widzimy, że możemy nadal zwiększać inwestycje, ponieważ jesteśmy przekonani, że możemy liczyć na odpowiedni zwrot.”

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-09-10-why-ubisoft-isnt-abandoning-its-open-worlds

Tagi: open world otwarty świat Ubisoft Yves Guillemot

Nie przegap