Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2019 11:29
dualshock 4
3680V

PlayStation z krzyżykiem czy iksem? Sony odpowiada na pytanie fanów

W rękach trzymamy go codziennie, niektórzy hardcorowcy poświęcając na kolejne ukochane produkcje nawet do kilku godzin dziennie. Czy jednak dobrze znamy pada do konsoli Sony, który przez lata umożliwia nam znakomitą rozgrywkę przed ekranem telewizora?

Od kilku dni w mediach społecznościowych trwa dyskusja dotycząca jednego z dobrze znanych graczom elementów kontrolera do konsoli PlayStation. Jak nazywać przycisk „X”, który wchodzi w skład układu guzików z prawej strony pada? Sony postanawia rozwikłać tę zagadkę.

Brytyjski oddział PlayStation włączył się w dyskusję dotyczącą przycisku „X” na Dualshocku. Coraz więcej graczy bowiem prowadziło rozmowy jak nazywają ten znaczek na kontrolerze – część stosuje „iks”, inni natomiast „krzyżyk”. Sympatycy japońskiej konsoli tłumaczyli nawet swoje decyzje posiłkując się wiedzą z zakresu geometrii - podkreślając różnice w budowie pomiędzy dwoma znakami: 

Jeden z Internautów pokusił się o pokazanie wnętrza kontrolera wyjaśniając, że jest to "fork" (ang. widelec), czyli najprawdopodobniej tak właśnie "x" powinien być nazywany:

Wszelkie doniesienia jeszcze bardziej podchwycił oddział firmy. Idąc tym tropem przeprowadzona została sonda, w której wygrali zwolennicy „iksa”.

PlayStation UK wyprowadził jednak większość z błędu. Zgodnie z założeniami „X” na padzie nie jest nazwany „iksem”, „obróconym plusem” czy „widelcem” - to po prostu „krzyżyk”. Wielu graczy przez za długi czas było w błędzie...

A Wy jak nazywacie „X”?

O PlayStation więcej informacji możecie przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: Twitter.com

Tagi: dualshock kontroler PlayStation przycisk x Sony