Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.09.2019 17:18
Konami HQ
682V

Konami pracuje nad nowymi projektami. Firma nie zapomina o konsolowym dziedzictwie

Pomimo tego, że Konami ostatnimi czasy nie wydaje zbyt wielu gier, to jednak zaliczyło 5 rok z rzędu, gdzie może pochwalić się zyskiem.

Spora część sukcesu Konami tkwi w mobilnych produkcjach korporacji. Przenośna wersja Pro Evolution Soccer została pobrana 200 milionów razy, a seroa Yu-Gi-Oh również notuje jedne z najlepszych wyników spośród marek posiadanych przez firmę. Masami Saso, będący dyrektorem europejskiego oddziału Konami poinformował, że choć obecnie nie ma w planach rozwoju takich franczyz, jak Metal Gear Solid i Silent Hill, to w produkcji obecnie znajduje się kilka niezapowiedzianych projektów, a same konsole stanowią nadal bardzo ważne pole do działania dla wydawcy.

Nawet gdy pojawiają się nowe platformy, to nadal wysokiej jakości gry na konsole stanowią dla nas najważniejsze pole do działania. Skupiamy się na innowacyjnych pomysłach i technologiach w naszych grach konsolowych i wówczas stosujemy je również na innych urządzeniach. Dlatego też zawsze będziemy wkładać wysiłek w ich produkcję. 

Saso zapowiedział również, że korporacja pracuje nad nowymi tytułami opartymi o globalnie znane IP, w ramach dopełnienia wspomnianych takich tytułów, jak PES oraz Yu-Gi-Oh. Gigant pamięta, że nowy pomysły i marki są potrzebne. 

Tworzenie nowych IP to część naszego dziedzictwa. Celujemy w gry pasujące do szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku. Wierzymy, że to dzięki temu posiadamy tak silną pozycję na rynku mobilnym.

Więcej na temat Konami:

 

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/konami-says-it-hasnt-given-up-on-console-games/

Tagi: Konami Masami Saso metal gear solid mobile pes silent hill Yu-Gi-Oh!