Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2019 12:20
driveclub psn
2050V

Driveclub uśmiercone przez Sony wcześniej. Fani liczyli na obniżki, a gra zniknęła z PSN

Powoli coraz dobitniej kończy się przygoda japońskiej korporacji z grą od Evolution Studios. W ostatni dzień cyfrowej dostępności Drivecluba na PSN, Sony postanowiło sprawić niemiłą niespodziankę graczom, którzy liczyli na niemałe okazje.

„Kupcie produkcję, zanim zniknie na zawsze”- tak graczy zachęcał Paul Rustchynsky, reżyser Driveclub, po informacjach o planowanym usunięciu wyścigówki ze sklepów. Z powodu wygaśnięcia licencji decyzje o pozbyciu się tytułu zostały już jakiś czas temu ogłoszone.

Na PSN do 31 sierpnia miała być możliwość zakupienia Driveclub wraz z dodatkami oraz Driveclub VR czy Driveclub Bikes. Sony najwyraźniej jednak nie mogło się już doczekać zakończenia przygody z wyścigami, które nie tylko były obiecująco zapowiadane, ale i w które korporacja pokładała niemałe nadzieje jako godnego przeciwnika dla innych wyścigów - pomimo niemałego zainteresowania graczy, pozycja nie osiągnęła przewidzianego sukcesu finansowego. 

Dzień wcześniej tytuł został usunięty ze sklepu, tym samym doprowadzając do wściekłości graczy, którzy spodziewali się zdecydowanie innej zagrywki ze strony korporacji. Oczekując na promocje z okazji ostatniego dnia dostępności w cyfrowej dystrybucji, sympatycy szybkiego przemierzania kolejnych tras w pięknych samochodach, przeliczyli się. Driveclub został usunięty z PSN dzień przed planowanymi zmianami.

Graliście w tytuł od Evolution Studios?

O Sony możecie przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/09/02/sony-delisted-driveclub-day-early-upsetting-everyone-planning-last-second-purchase/

Tagi: driveclub evolution studios psn Sony Computer Entertainment