Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2019 18:01
Joker ‎Joaquin Phoenix
3176V

Joker na mocnym zwiastunie. ‎Joaquin Phoenix pokazuje swoje nowe oblicze

„Joker” w końcu otrzymał drugi zwiastun, na którym mamy okazję spojrzeć na nową twarz Joaquina Phoenixa. Znany aktor pokazuje oblicze zmienione przez przytłaczający i zniszczony Gotham. Zobaczcie materiał prezentujący jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2019 roku.

DC Comics jeszcze w tym roku zostanie rozbudowane o nowy film, który może okazać się jedną z najważniejszych premier w całym uniwersum Batmana. Todd Phillip otrzymał za zadanie przedstawienie szerokiej publiczności ikonicznego przeciwnika Bruce'a Wayne'a. Ale reżyser postanowił zaskoczyć widzów prezentacją historii. W „Jokerze” poznamy człowieka, który popadł w szaleństwo.

Joker – to nowy sposób opowiedzenia historii o postaci z komiksów

Na przestrzeni lat widzieliśmy wiele filmów podejmujących temat superbohaterów. Od czasu do czasu zerkamy także na kapitalne role antagonistów, jednak „Joker” ma zaskoczyć odbiorców prezentacją. Tutaj uniwersum DC jest wyłącznie tłem, a najważniejsza jest postać, która nie jest typowym zabójcą. Todd Phillips postanowił skupić się na tym, co tak naprawdę musiało się wydarzyć, że Arthur Fleck stał się postrachem Gotham.

Już przedpremierowe pokazy wywołały spore zamieszanie – niektórzy uważają, że „Joker” może tłumaczyć zbrodnie. Z drugiej strony pojawiają się bardzo pozytywne komentarze, według których film może walczyć o najważniejsze nagrody. Wśród krytyków pojawiają się nawet opinie dotyczące rywalizacji o Oscary.

Joker – Joaquin Phoenix w swojej życiowej roli?

Joaquin Phoenix wystąpił w wielu cenionych filmach. Aktor wystąpił w „Gladiatorze”, „Osadzie”, „Znakach” „Spacerze po linie”, „Mistrzu”, a podczas swojej kariery zgarnął między innymi Złoty Glob (Najlepszy aktor w komedii lub musicalu za „Spacer po linie”). Mimo to aktor bardzo długo czekał na zaprezentowanie swoich umiejętności w jednym z komiksowych światów. Nie jest to podobno przypadek, ponieważ Phoenix otrzymał propozycję dołączenia do Marvela, jednak aktor odmówił – Joaquin wiedział, że zamknie mu to drogę do uniwersum Batmana.

Według doniesień, Phoenix od dawna chciał wcielić się w Jokera i pierwsze prace nad filmem rozpoczęły się już w 2017 roku, jednak ze względu na fatalne opinie o „Lidze Sprawiedliwości” wstrzymano prace nad opowieścią. W rezultacie projekt otrzymał skromny budżet – zaledwie 50 mln dolarów.

Joker – kto jeszcze wystąpi w filmie?

Pomimo skromnego budżetu, Warner Bros. udało się zaangażować do projektu kilka znanych twarzy:

  • Zazie Beetz jako Sophie Dumond
  • Robert De Niro jako Murray Franklin
  • Frances Conroy jako Penny Fleck
  • Brett Cullen jako Thomas Wayne
  • Douglas Hodge jako Alfred Pennyworth 
  • Dante Pereira-Olson jako młody Bruce Wayne.

Joker – kontynuacja to pewnie kwestia czasu

Do premiery „Jokera” pozostało jeszcze trochę czasu, a już teraz pojawiają się głosy dotyczące kontynuacji. Todd Phillips wspomniał, że może rozważyć prace na planie – jedynie w opowieść musi zostać zaangażowany Joaquin Phoenix. Aktor podobno jest najważniejszym ogniwem pierwszej części.

Joker – 2 zwiastun

Dzisiaj w końcu otrzymaliśmy drugi zwiastun „Jokera”. Film trafi do kin 4 października.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: film Joaquin Phoenix joaquin phoenix joker joker joker joaquin phoenix

Nie przegap