Tytus Stobiński Tytus Stobiński 20.08.2019 14:41
Apple TV + Logo
506V

Apple wyda na swoją platformę streamingową znacznie więcej niż zakładano w 2017 roku

Streamingowa platforma od Apple wystartuje już jesienią, a my poznajemy coraz więcej konkretów dotyczących tego, co serwis na zaoferuje.

Firma z Cupertino widzi w Apple TV + ogromny potencjał, a najlepszym dowodem jest na to fakt, że korporacja wydała już łącznie na produkcje które znajdziemy w serwisie ponad 6 miliardów, co jest ogromną różnicą w stosunku do zakładanego w 2017 roku 1 miliarda.

Nie znamy obecnie oficjalnej ceny za dostęp do usługi, ale wedle wszelkich plotek, ta ma wahać się między 20-50 złotymi. W stanach jej koszt wynosi 9.99 dolara. Na start Apple przygotowało 5 produkcji oryginalnych, w stosunku do Netflixa ma je wyróżniać dużo wyższa jakość wykonania za sprawą nieporównywalnie większego budżetu. Jak podkreśla Eddy Cue, wiceprezes ds. usług, porównania do wspomnianej platformy są nie na miejscu, a sam gigant nie zamierza iść w ilość, a jakość. Jednym z seriali, jaki ukaże się na start jest Amazing Stories, za który to odpowiada sam Steven Spielberg. Innym oczekiwanym tworem jest The Morning Show z udziałem Reese Whiterspoon i Jeniffer Aniston.

Więcej na temat serwisów streamingowych oraz seriali:

 

Źródło: https://wccftech.com/apple-to-spend-6-billion-dollars-on-original-content-for-tv/

Tagi: apple apple tv+ Netflix streaming

Nie przegap