Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.08.2019 09:40
Wiedźmin 3 Switch
1570V

Wiedźmin 3 z opcją preload na Switch. Poznaliśmy rozmiary plików

Targi gamescom 2019 przyniosły oprócz gameplayu konkretne informacje na temat Wiedźmina 3 w wersji na Switch. Pora na ostatnie detale dotyczące tej konwersji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na Nintendo Switch już 15 października. Wygląda na to, że deweloperzy dobrze poradzili sobie z przeniesieniem tej wspaniałej produkcji na konsolę hybrydową Wielkiego N. Tytuł śmiga w satysfakcjonujący sposób (oczywiście ze znacznie niższą rozdzielczością niż np. na PS4) i przede wszystkim z płynnym frameratem.  

Ile ta konwersja zajmie na nośnikach? CDP RED już uruchomiło opcję zamawiania przedpremierowego Wiedźmin 3: Dziki Gon w amerykańskim eShopie. Dzięki temu wiemy, że pliki z grą zajmują 28,1 GB. Dla porównania wersja z PS4, wraz ze wszystkimi rozszerzeniami, zajmuje ok. 70 GB. Potwierdza się zatem wcześniejsza informacja, że produkcja mieści się na switchowym nośniku o pojemności 32 GB i że po zakupie pudełkowego wydania nie trzeba będzie pobierać z Sieci dodatkowych plików.

Warto pamiętać, że w switchowym wydaniu otrzymujemy od razu oprócz mniejszych dodatków dwa duże rozszerzenia, czyli Krew i Wino oraz Serca z Kamienia.

Dla osób, które skuszą się na cyfrowy preorder uruchomiono opcję preloadu, dzięki czemu nie trzeba będzie tracić ani chwili w dniu premiery Wiedźmina 3 na Switch, czyli 15 października.

Warto sprawdzić:

Źródło: Switch eShop

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED cdp red switch wiedźmin Wiedźmin 3 Wiedźmin 3: Dziki Gon