Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2019 17:57
EVO 2019 odra
678V

EVO 2019 z dużym problemem. Uczestnicy mogli zostać zarażeni odrą

Wszyscy widzowie oraz gracze przebywający na Evolution Championship Series powinni dokładnie sprawdzić swój stan zdrowia. Prawdopodobnie właśnie na EVO pojawiła się osoba zarażona wirusem odry, który jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych.

Bardzo niepokojąca wiadomość została opublikowana przez Wydział Zdrowia Południowej Nevady – jeden z gości przebywający w Mandalay Bay i hotelu Luxor w dniach 1-6 sierpnia zachorował na odrę. Problemem okazuje się fakt, że właśnie w tym czasie (2-4 sierpnia) w obu miejscach odbywało się Evolution Championship Series, na którym pojawiło się wielu graczy oraz widzów.

Aktualnie nie można potwierdzić, że zarażona osoba pojawiła się na turnieju bijatyk, jednak przebywała w tym samym miejscu, co tysiące uczestników EVO – spotkania odbywały się w Mandalay Bay, a mecze był rozgrywane w hotelu Luxor,

Odra jest wysoce zaraźliwa i objawy nie pojawiają się bezpośrednio po kontakcie z zarażonym – pierwsze problemy są dostrzegalne po od 10 do 21 dni od spotkania z osobą chorą. Z tego powodu Wydział Zdrowia Południowej Nevady zaleca osobom z objawami odry (wysoka gorączka, katar, kaszel i lub czerwone oczy) udać się jak najszybciej do pobliskiego lekarza.

Sytuacja jest nagłośniona przez organizatorów EVO, którzy choć nie odnotowali jeszcze informacji o chorych uczestnikach imprezy, to jednak sytuacja jest na tyle poważna, że zdecydowano się nagłośnić problem i ostrzec graczy oraz widzów.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.polygon.com/2019/8/16/20808537/evo-2019-measles

Tagi: bijatyka evo evo 2019

Nie przegap